Kosztem 1,2 mld dolarów BYD zbuduje fabrykę akumulatorów EV

| Gospodarka Aktualności

BYD, największy na świecie producent pojazdów zelektryfikowanych, planuje zainwestować 1,2 mld dolarów w budowę nowej fabryki akumulatorów w środkowych Chinach. FinDreams Technology, czyli jednostka BYD zajmująca się bateriami, zamierza w mieście Zhengzhou, w prowincji Henan, zbudować obiekt o zdolności produkcyjnej 40 gigawatogodzin rocznie. Produkowane tam będą baterie Blade.

Kosztem 1,2 mld dolarów BYD zbuduje fabrykę akumulatorów EV

Bateria Blade firmy BYD to mniej masywna bateria litowo-żelazowo-fosforanowa (LFP), która według prezesa Wang Chuanfu jest bezpieczniejsza niż rynkowe alternatywy, ponieważ nie występuje przy jej użytkowaniu ryzyko samozapłonu. Ten model akumulatorów zasila najlepiej sprzedające się samochody elektryczne BYD, takie jak sedany Han i Seal, które w Chinach konkurują z modelem 3 Tesli.

Informacja o nowej inwestycji BYD znalazła się na stronie internetowej władz Zhengzhou w ramach publikowania dokumentacji środowiskowej. O mającej powstać w Zhengzhou fabryce akumulatorów BYD informował już wcześniej South China Morning Post. Firma BYD nie komentuje doniesień o nowej fabryce.

źródło: Reuters