RS Group przejmuje firmę Distrelec za 323 mln funtów

RS Group kupuje od AURELIUS Equity Opportunities firmę Distrelec. Zamknięcie transakcji wartej 323 mln funtów planowane jest na III kwartał 2023 r. lub wcześniej. Przejęcie o 40% zwiększy przychody Grupy w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) oraz rozszerzy skalę jej działalności we Włoszech, krajach Beneluksu i w Europie Wschodniej.

Posłuchaj
00:00

RS Group twierdzi, że jej europejska baza dostawców w dużym stopniu pokrywa się z bazą Distreleca, a połączona sieć dystrybucji poprawi wydajność operacyjną i zwiększy satysfakcję klientów zarówno RS, jak i Distrelec. Inwestor oczekuje znaczących synergii kosztowych w zakupach, logistyce i magazynowaniu oraz marketingu i administracji, a także synergii przychodów dzięki możliwości cross-sellingu własnej marki i oferty rozwiązań.

Będąc wysokiej jakości dystrybutorem produktów przemysłowych i MRO, oraz mając porównywalny asortyment produktów i zorientowanie na klienta, Distrelec jest dla RS Group biznesem uzupełniającym.

Za rok fiskalny zakończony 31 grudnia 2022 r. Distrelec osiągnął przychody w wysokości 270 mln euro i EBIT w wysokości 34 mln euro.

Źródło: Electronic Specifier

Powiązane treści
Elfa Distrelec rozszerza portfolio o układy japońskiej firmy Torex
Aurelius przejmuje od Dätwylera jednostki Distrelec i Nedis
Distrelec został dystrybutorem roku
Elfa Distrelec powiększa europejską ofertę aparatury pomiarowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Dystrybucja komponentów w Europie w trzecim kwartale 2025 r. - jest lepiej!
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Produkcja elektroniki
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Informacje z firm
Robert Tarantowicz na Hong Kong FinTech Week and StartmeupHK Festival
Konferencja
Wieczór Biznesowy PTG Rzeszów
Gospodarka
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów