Aurelius przejmuje od Dätwylera jednostki Distrelec i Nedis

| Gospodarka Komponenty

Aurelius Equity Opportunities SE & Co. KGaA kupuje od notowanej na szwajcarskiej giełdzie Grupy Dätwyler wiodących dystrybutorów komponentów elektronicznych w Europie - firmy Distrelec i Nedis. Przejęte jednostki biznesowe, zatrudniające łącznie około 850 pracowników, generują roczne przychody w wysokości blisko 275 mln euro. Strony postanowiły nie ujawniać ceny zakupu, a transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r.

Aurelius przejmuje od Dätwylera jednostki Distrelec i Nedis

Distrelec mający siedziby w Manchesterze (Wielka Brytania) i Nänikon (Szwajcaria) jest wiodącym dystrybutorem B2B komponentów elektronicznych i technicznych, zatrudniającym około 600 pracowników. Poza głównymi rynkami w Szwajcarii i Szwecji firma ma również silną pozycję w innych 15 krajach europejskich. Oferta produktowa koncentruje się na komponentach MRO (Maintenance, Repair and Overhaul) i jest skierowane do klientów biznesowych.

Nedis z siedzibą w ’s-Hertogenbosch (Niderlandy) jest hurtownią produktów elektronicznych sprzedawanych pod marką Nedis, szczególnie w Niderlandach, we Francji i w Skandynawii. Zatrudnia około 250 pracowników. W przeszłości firma była już reorganizowana, a w 2018 r. przeszła całkowity rebranding.

Aurelius wesprze przejęte firmy zarówno finansowo, jak i operacyjnie, aby zapewnić płynne przejście po wydzieleniu z Dätwyler Group. Transakcja wpisuje się w inwestycyjne plany Aureliusa w zakresie średniej wielkości jednostek biznesowych.

- W 2019 r. w sumie kupiliśmy pięć nowych strategicznie interesujących firm. Widzimy kolejne atrakcyjne możliwości przejęć - powiedział CEO Aureliusa, dr Dirk Markus.

źródło: Aurelius