Aurelius przejmuje od Dätwylera jednostki Distrelec i Nedis

Aurelius Equity Opportunities SE & Co. KGaA kupuje od notowanej na szwajcarskiej giełdzie Grupy Dätwyler wiodących dystrybutorów komponentów elektronicznych w Europie - firmy Distrelec i Nedis. Przejęte jednostki biznesowe, zatrudniające łącznie około 850 pracowników, generują roczne przychody w wysokości blisko 275 mln euro. Strony postanowiły nie ujawniać ceny zakupu, a transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r.

Posłuchaj
00:00

Distrelec mający siedziby w Manchesterze (Wielka Brytania) i Nänikon (Szwajcaria) jest wiodącym dystrybutorem B2B komponentów elektronicznych i technicznych, zatrudniającym około 600 pracowników. Poza głównymi rynkami w Szwajcarii i Szwecji firma ma również silną pozycję w innych 15 krajach europejskich. Oferta produktowa koncentruje się na komponentach MRO (Maintenance, Repair and Overhaul) i jest skierowane do klientów biznesowych.

Nedis z siedzibą w ’s-Hertogenbosch (Niderlandy) jest hurtownią produktów elektronicznych sprzedawanych pod marką Nedis, szczególnie w Niderlandach, we Francji i w Skandynawii. Zatrudnia około 250 pracowników. W przeszłości firma była już reorganizowana, a w 2018 r. przeszła całkowity rebranding.

Aurelius wesprze przejęte firmy zarówno finansowo, jak i operacyjnie, aby zapewnić płynne przejście po wydzieleniu z Dätwyler Group. Transakcja wpisuje się w inwestycyjne plany Aureliusa w zakresie średniej wielkości jednostek biznesowych.

- W 2019 r. w sumie kupiliśmy pięć nowych strategicznie interesujących firm. Widzimy kolejne atrakcyjne możliwości przejęć - powiedział CEO Aureliusa, dr Dirk Markus.

Źródło: Aurelius

Powiązane treści
RS Group przejmuje firmę Distrelec za 323 mln funtów
Elfa Distrelec udostępnia klientom trójwymiarowe modele komponentów
Elfa Distrelec - pół wieku rozwoju
Elfa Distrelec rozszerza portfolio o układy japońskiej firmy Torex
Firma Elfa Distrelec została uznana za jednego z najlepszych dystrybutorów w Europie
Distrelec zdobywa znaczącą pozycję w sektorze badań i edukacji
Distrelec został dystrybutorem roku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Komponenty
Gospodarka
Pierwiastki ziem rzadkich - o co tyle zamieszania?
Raporty
Komponenty indukcyjne
Gospodarka
Mouser Electronics i Ampleon zawierają globalną umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania RF

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów