Elfa Distrelec - pół wieku rozwoju

Dystrybutor komponentów elektronicznych i technicznych - Elfa Distrelec - mający siedziby w Manchesterze w Wielkiej Brytanii i w Nänikon w Szwajcarii, świętuje pięćdziesięciolecie rozwoju i najwyższej klasy obsługi klienta. Wywodząca się z niewielkiej szwajcarskiej firmy marka Distrelec rozwinęła się w europejskie przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 400 pracowników.

Posłuchaj
00:00

W ostatnich latach firma wprowadziła szereg innowacji w ofercie internetowej i poszerzała asortyment produktów. Dzięki temu może sprostać wymaganiom klientów w zakresie komponentów technicznych, automatyki, technologii pomiarowej, IT i akcesoriów.

Działalność rozpoczęła się w Szwajcarii w 1973 roku, pięć lat później firma Distrelec odnotowała tak znaczący obrót, że zwróciła uwagę nabywcy - spółki Datwyler - strategicznego partnera inżynieryjnego w zakresie innowacyjnych systemów na wielu światowych rynkach. Nowe inwestycje pozwoliły na stworzenie solidnej i rozwijającej się sieci Distrelec, dzięki czemu w 1993 r. marka zaistniała na rynku włoskim.

W 2001 r., po przejęciu spółki Schuricht, firma Distrelec weszła na rynek niemiecki. Jeszcze w tej samej dekadzie pojawiła się na kolejnych rynkach - w Rumunii i Szwecji. W 2008 roku częścią firmy Distrelec stała się Elfa, tworząc Elfę Distrelec. Rok później firma Distrelec zakupiła Nordic Power i osiągnęła synergię w Norwegii i Szwecji.

Na początku drugiej dekady XXI wieku rozpoczęła się centralizacja operacji logistycznych. W 2012 roku firma Distrelec przejęła Display Electronika, rozpoczynając działalność jako Distrelec w Holandii i Belgii. Dwa lata później firma Distrelec uruchomiła nową platformę internetową i system ERP.

W roku 2016 Elfa Distrelec zaprezentowała własną markę - RND - oferującą świetną jakość w niskich cenach. Po około 12 miesiącach firma otworzyła swoją siedzibę w Manchesterze (Manchester Enterprise Hub), gdzie zatrudniony jest zespół RND, kontynuując ekspansję w Wielkiej Brytanii.

W 2019 r. uruchomiono platformę Distrelec KnowHow, która zawiera artykuły edukacyjne, techniczne i informacyjne, dotyczące najnowszych trendów w branży. W 2020 roku, po 42 latach zarządzania i znaczącym wzroście, spółka Datwyler sprzedała markę Distrelec globalnej firmie inwestycyjnej Aurelius Equity Opportunities. Kontynuacją trendu przejęć był zakup firmy Display Electronics przez Distreleca i rozpoczęcie działalności jako Distrelec we Francji.

Z okazji obchodów 50-lecia firma zorganizuje w lipcu wielką wyprzedaż. Klienci zainteresowani uzyskaniem wczesnego dostępu mogą zarejestrować się na stronie https://www.elfadistrelec.pl/cms/50thbirthday.

Więcej informacji o Elfie Distrelec i oferowanych produktach można znaleźć na stronie https://www.elfadistrelec.pl.

Źródło: Distrelec

Powiązane treści
Distrelec został dystrybutorem roku
Elfa Distrelec rozszerza portfolio o układy japońskiej firmy Torex
Elfa Distrelec powiększa europejską ofertę aparatury pomiarowej
Aurelius przejmuje od Dätwylera jednostki Distrelec i Nedis
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów