Distrelec zdobywa znaczącą pozycję w sektorze badań i edukacji

| Gospodarka Aktualności

Skupiając się na sektorze badań i edukacji, Distrelec poszerzył asortyment płytek rozwojowych o produkty czołowego, branżowego producenta - firmy Digilent Inc. Zapewniając studentom, uniwersytetom i producentom OEM zaawansowane technologicznie rozwiązania do projektowania, firma Digilent dokłada wszelkich starań, by każdy produkt był zoptymalizowany pod kątem rozwoju edukacji.

Distrelec zdobywa znaczącą pozycję w sektorze badań i edukacji

Oprócz własnych produktów firma Digilent oferuje usługi związane z projektowaniem i produkcją rozwiązań dla innych producentów, takich jak Xilinx, Analog Devices i Cypress Semiconductor.

- Ze względu na wspólny cel, jakim jest podniesienie poziomu dostępności i zrozumiałości wiodących technologii, obejmująca produkty firmy Digilent oferta Distrelec zapewni naszej sieci nauczycieli, uczniów i ekspertów w dziedzinie badań dostęp do szerszego asortymentu urządzeń do nauki i zasobów - powiedział Steve Herd, szef działu ofert dla klientów i zarządzania produktem w firmie Distrelec.

Szczególnie warte uwagi produkty z oferty to:

  • Platforma Digilent Arty A7 - zaprojektowana specjalnie do użytku z systemem przetwarzania MicroBlaze Soft Processing System, zapewnia sieci inżynierów programistów Distrelec większą elastyczność i szerszy zakres zastosowań przemysłowych. Produkt ten stanowi gotową do użytku platformę rozwojową zaprojektowaną z myślą o programowalnych układach logicznych FPGA (Field Programmable Gate Array) Artix-7 firmy Xilinx. W tym kontekście produkt staje się niezwykle elastyczną platformą przetwarzania, umożliwiającą dopasowanie do potrzeb każdego projektu.
  • Produkty Digilent Cora Z7 - dostępne teraz w firmie Distrelec - dla inżynierów elektroników stanowią idealną platformę do obsługi aplikacji wbudowanych. Opracowana w oparciu o potężny układ APSoC (All-Programmable System-on-Chip) architektura Zynq-7000 firmy Xilinx ściśle integruje jedno- lub dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 667 MHz z układem FPGA z serii 7 firmy Xilinx. Takie połączenie pozwala obudować procesor wyjątkowym zestawem zdefiniowanych programowo urządzeń peryferyjnych i sterowników dostosowanych do określonych celów.
  • Płytka Digilent PYNQ - dostępna w Distrelec jako część pakietu zwiększającego wydajność wraz z szeroką gamą akcesoriów i adapterów, daje programistom możliwość wykorzystania potencjału programowalnego sprzętu Zynq bez konieczności stosowania narzędzi do projektowania typu ASIC. Produkt jest również odpowiedni dla architektów systemów, ponieważ wyposażono go w prosty interfejs i architekturę do szybkiego opracowywania prototypów i rozwoju projektów Zynq.

źródło: Distrelec

Zobacz również