Odbył się pierwszy na świecie lot formacji trzech autonomicznych samolotów eVTOL

| Gospodarka Aktualności

Firma AutoFlight, lider technologii eVTOL (electric vertical takeoff and landing), w Szanghaju pomyślnie zrealizowała pierwszy na świecie lot formacji trzech autonomicznych samolotów eVTOL. W przełomowym locie brały udział trzy modele samolotu "Prosperity I" należące do trzech generacji.

Odbył się pierwszy na świecie lot formacji trzech autonomicznych samolotów eVTOL

Firma, z dwiema siedzibami głównymi - w Augsburgu, w Niemczech i w Szanghaju, w Chinach - w lutym 2023 r. ustanowiła światowy rekord w locie, kiedy to jeden z jej prototypów pokonał 250 km na jednym ładowaniu akumulatora, demonstrując potencjał zrównoważonego rozwoju w sektorze.

- Naszym celem jest uzupełnienie miejskich i regionalnych środków transportu dla wszystkich ludzi poprzez budowę bardzo bezpiecznych, cichych i niedrogich taksówek powietrznych — mówi Tian Yu, założyciel AutoFlight.

Uczestniczące w locie trzy generacje modelu "Prosperity I" wskazują na szybką ewolucję samolotów eVTOL. Firma planuje przekształcenie prototypów w produkty komercyjne, przy czym wersja cargo ma być w przyszłym roku dopuszczona do bezpiecznego transportu w Azji, a wersja pasażerska będzie sukcesywnie rozwijana w kolejnych latach.

 

źródło: AutoFlight