W sierpniu sprzedaż półprzewodników na świecie wzrosła, ale w samej Europie spadła

| Gospodarka Aktualności

Globalna sprzedaż w przemyśle półprzewodnikowym wyniosła w sierpniu 2023 r. 44,0 mld dolarów, co oznacza wzrost o 1,9% w porównaniu z kwotą 43,2 mld dolarów notowaną w lipcu, jednak jest to o 6,8% mniej niż 47,2 mld dolarów osiągnięte w sierpniu ubiegłego roku. W Europie sprzedaż spadła sekwencyjnie o 1,1% i wzrosła o 3,5% rok do roku.

W sierpniu sprzedaż półprzewodników na świecie wzrosła, ale w samej Europie spadła

- Światowa sprzedaż półprzewodników rosła w sierpniu szósty miesiąc z rzędu, co świadczy o powolnym i stałym wzroście popytu na rynku w połowie roku. W sierpniu globalna sprzedaż ponownie spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale spadek rok do roku był mniejszy niż kiedykolwiek od października 2022 r., co napawa optymizmem na nadchodzące miesiące – powiedział John Neuffer, prezes i CEO SIA.

Patrząc na rynek w ujęciu regionalnym, sprzedaż miesiąc do miesiąca wzrosła w obu Amerykach o 4,6%, w Chinach o 2,0%, a w regionie Azji i Pacyfiku oraz reszty świata o 1,2%. Nieznaczne spadki wystąpiły w Japonii - o 0,4% i w Europie - o 1,1%.

Z kolei sprzedaż liczona rok do roku wzrosła w Europie o 3,5%, a w obu Amerykach o 0,3%, ale spadła w Japonii o 2,9%, w regionie Azji i Pacyfiku o 11,3% i w Chinach - o 12,6%.

źródło: Electronic Specifier