Samsung podwaja wydajność, automatyzując pakowanie półprzewodników

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics to nie tylko pierwsza firma na świecie, która uruchomiła niewymagającą obecności pracowników linię do pakowania półprzewodników, ale także postawiła sobie za cel przekształcenie swoich zakładów pakujących do roku 2030 w takie, w których nie będzie zatrudniona żadna siła robocza.

Samsung podwaja wydajność, automatyzując pakowanie półprzewodników

Zgodnie z danymi dotyczącymi konwersji linii opakowań na proces bezzałogowy, siła robocza w produkcji została zmniejszona o 85%, częstotliwość występowania awarii sprzętu zmalała o 90%, a ogólna wydajność sprzętu wzrosła około dwukrotnie lub więcej.

Tradycyjna linia pakowania półprzewodników wymaga licznej siły roboczej. Według koreańskich mediów ET News szef Samsung TSP (Test & System Package) Kim Hee-rye powiedział podczas New Generation of Semiconductor Packaging Equipment & Materials Innovation Strategy Forum, że Samsung uruchomił budowę bezobsługowych linii produkcyjnych dla swojego zakładu pakowania w czerwcu bieżącego roku.

Zakłady pakujące Samsunga zlokalizowane są w Cheonan i Wonyang w Korei Południowej. Powstają tam bezzałogowe linie produkcyjne, jednak ich odsetek stanowi obecnie jedynie około 20% linii opakowań.

Firma Samsung osiąga automatyzację dzięki urządzeniom transportowym, takim jak urządzenia do przenoszenia płytek, windy i przenośniki taśmowe. Znacząco skraca to czas oczekiwania i czas przemieszczania się w trakcie procesu, a także poprawia wydajność produkcji. Operatorzy, którzy wcześniej pracowali na linii opakowań, zostali przydzieleni do zintegrowanego centrum kontroli poza linią produkcyjną, gdzie odpowiadają za zarządzanie urządzeniami i monitorowanie nieprawidłowości.

źródło: DigiTimes