Najnowsze rozwiązania zasilające firmy Analog Devices

| Gospodarka Aktualności

Najnowsze układy scalone do zarządzania energią oraz konwertery Analog Devices, Inc. (ADI) do swojej oferty wprowadziła firma Farnell. Produkty ADI zostały stworzone tak, by spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie mocy, dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologii pakowania.

Najnowsze rozwiązania zasilające firmy Analog Devices

- Cieszymy się, że mamy w magazynie tak szeroką ofertę produktów ADI, w tym naprawdę duży wybór produktów zasilających. Pracując z ADI, możemy wyprzedzać konkurencję oraz zapewniać naszym klientom najnowsze i najlepsze technologie na rynku - mówił Jose Lok, Product Category Director, Semiconductors w firmie Farnell.

Najnowsze wersje produktów ADI dostępne w firmie Farnell:

  • LTM8080: regulator LTM8080 40VIN μModule - zapewnia współczynnik odrzucenia wpływu zasilania dużej mocy (PSRR) z podwójnym niskim poziomem szumu 500 mA lub pojedynczym 1 A dla szerokiego zakresu zastosowań. Regulator spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi dotyczące zasilania RF i może szczególnie dobrze sprawdzić się w przypadku układów PLL, VCO, mikserów oraz LNA. Może być również wykorzystany w zastosowaniach, gdzie niezwykle istotne jest użycie instrumentarium o bardzo niskim poziomie szumu, jak szybkie, wysoce precyzyjne przetworniki danych. Nadaje się też do zastosowania w medycynie. Dotyczy to w szczególności sprzętu do obrazowania i diagnostyki, w przypadku którego kluczowa jest wysoka dokładność oraz niezawodność.
  • MAXM17572AMC+ oraz MAXM17572EVKIT#: synchroniczna płyta buck i ewaluacyjna płyta konwertera DC/DC POL, składająca się z elementów MAXM17572AMC+ oraz MAXM17572EVKIT#, to zaawansowane narzędzie stworzone z myślą o szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Konwerter może regulować dystrybucję mocy, dzięki czemu jest idealny do stosowania w regulatorach FPGA i DSP w punktach obciążenia, a także jako regulator w punkcie obciążenia dla stacji bazowej. Ponadto można go wykorzystać w zastosowaniach związanych z HVAC i kontrolą budynków.
  • LTC4286 oraz EVAL-LTC4286-A1Z: LTC4286 sparowany z płytą ewaluacyjną EVAL-LTC4286-A1Z pełni funkcję zaawansowanego rozwiązania sterownikowego typu hot-swap. To wszechstronne połączenie zostało stworzone z myślą o różnorodnych zastosowaniach, w tym w systemach wysokiej dostępności dla serwerów, systemów zasilających pracujących przy napięciu 12 , 24 , 48 i 54 V oraz w warunkach przemysłowych. LTC4286 zapewnia stabilną wydajność i niezawodność, dzięki czemu jest ważnym elementem systemów, w przypadku których kluczowe znaczenie ma nieprzerwane dostarczanie zasilania i ochrona przed awarią.
  • LTC9111 oraz EVAL-SPoE-KIT-AZ: technologia Ethernetu jednoparowego została stworzona, aby doskonale sprawdzać się w zastosowaniach związanych z zasilaniem i danymi. Obejmują one automatykę budynkową i przemysłową, systemy bezpieczeństwa oraz sterowania ruchem. Zestaw ewaluacyjny EVAL-SPoE-KIT-AZ wykazuje interoperacyjność LTC9111 (PD) w celu dostarczania zasilania przez Ethernet jednoparowy, co zapewnia najwyższą wydajność i skuteczność. To istotny element systemów, które wymagają niezawodnej dystrybucji energii i zarządzania w przypadku krytycznych zastosowań.
  • MAX25263 oraz MAX25262: MAX25263 oraz MAX25262 to wysokowydajne przetwornice mini-buck 2 i 3 A do zastosowania w branży motoryzacyjnej. Oferują duże możliwości dzięki napięciu wejściowemu 65 V, a także niskiemu Iq i EMI. Komponenty te idealnie nadają się do zastosowań motoryzacyjnych, takich jak zestawy wskaźników, systemy dystrybucji zasilania DC, systemy motoryzacyjne z podwójnym akumulatorem, a także jednostki do nawigacji i głowice radiowe.
  • MAX66301-25XEVKIT: system obejmuje znacznik MAX66250 oraz zestaw ewaluacyjny MAX66301. Zestaw ewaluacyjny MAX66301 obsługuje zarówno czytnik RFID zgodny z ISO 15693, jak i koprocesor SHA-3 DeepCover Secure Authenticator. MAX66301-25XEVKIT to wszechstronne rozwiązanie, które szczególnie dobrze nadaje się do uwierzytelniania i kalibracji czujników medycznych, konfiguracji i monitorowania jednorazowych elementów peryferyjnych, monitorowania zasobów oraz zabezpieczania wbudowanych systemów z aktywnym NFC. Zaawansowane funkcje zapewniają bezkontaktowe rozwiązanie do weryfikacji produktów i bezpiecznego zarządzania funkcjami oraz urządzeniami peryferyjnymi.
  • LTC3313 oraz EVAL-LTC3313EV-A-Z: wszechstronna, wysokoprądowa konfiguracja 15 A LTC3313 oraz towarzysząca jej płyta ewaluacyjna EVAL-LTC3313EV-A-Z sprawdzą się w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i komunikacji. Znajdą też zastosowanie w jednostkach zasilających do serwerów i urządzeniach telekomunikacyjnych, przyczyniając się do wydajnego oraz niezawodnego zarządzania zasilaniem. Ponadto jest to dobry wybór w przypadku systemów dystrybucji zasilania DC (POL), źródła zasilania dla elementów FPGA, ASIC i zasilaczy rdzeni procesorów.
  • MAX25169ATM/V+ oraz MAX25169EVKIT#: ten podświetlany, 6-kanałowy sterownik kontrolowany za pomocą I²C z funkcjami ASIL B ma wiele imponujących właściwości i zalet. MAX25169ATM/V+ oraz MAX25169EVKIT# wykorzystuje hybrydowe przyciemniane, wzmacniając EMI oraz wydajność akustyczną przy jednoczesnym wyższym współczynniku przyciemnienia. Oferuje również płynną funkcję wygaszania/rozjaśniania, dzięki czemu przejście pomiędzy różnymi poziomami jasności odbywa się bez problemów. Dzięki funkcji odczytu termicznego, możliwości programowania I²C i elastyczności w zakresie całej sekwencji, sterownik ten zapewnia wyjątkowy poziom kontroli oraz możliwości dostosowania, stanowiąc cenny dodatek w zastosowaniach motoryzacyjnych.
  • LTM4702EY#PBF oraz EVAL-LTM4702-AZ: LTM4702 to kompletny, impulsowy regulator obniżający napięcie Silent Switcher μModule 8 A w wyjątkowo małej obudowie BGA 6,25 mm × 6,25 mm × 5,07 mm. Wykorzystuje architekturę Silent Switcher z wewnętrznymi kondensatorami z obejściem typu hot loop, aby uzyskać jednocześnie niski poziom EMI i wysoką wydajność, co sprawia, że urządzenie idealnie nadaje się do zastosowań wrażliwych na szum, takich jak telekomunikacja, sieci i urządzenia przemysłowe.
  • MAX17554 oraz MAX17554AEVKIT#: MAX17554, połączony z MAX17554AEVKIT# w ultrakompaktowej formie, to wysoce zintegrowane rozwiązanie przetwornicy DC/DC, zaprojektowane z możliwością uzyskania 60 V i 50 mA na wyjściu. Ta przetwornica DC/DC znajdzie zastosowanie w automatyzacji zakładu produkcyjnego, gdzie wydajność i niezawodność to podstawa płynnego działania.

źródło: Farnell