Firmy CG Power, Renesas i Stars Microelectronics otworzą w Indiach fabrykę chipów

| Gospodarka Aktualności

Grupa Murugappa z siedzibą w Tamil Nadu, będąca właścicielem CG Power and Industrial Solutions, zawarła niedawno porozumienie joint venture z firmami Renesas Electronics America i Stars Microelectronics (Thailand) Public Co. Celem partnerstwa jest utworzenie podmiotu zajmującego się w Indiach montażem i testowaniem półprzewodników - OSAT (Outsourced Semiconductor Assembly and Testing). Dokładna lokalizacja i możliwości zakładu nie zostały ujawnione.

Firmy CG Power, Renesas i Stars Microelectronics otworzą w Indiach fabrykę chipów

Inwestycja w spółkę joint venture ze strony CG Power wyniesie do 205 mln dolarów, 15 mln dolarów wpłynie ze strony Renesas Electronics America, a 2 mln dolarów przekaże Stars Microelectronics. Wkłady te stanowią udziały w kapitale przedsięwzięcia wynoszące odpowiednio około 92,34, 6,76 oraz 0,90%. Oczekuje się, że projekt, którego łączna wartość osiągnąć ma 791 mln USD w ciągu pięciu lat, będzie finansowany poprzez połączenie dotacji, wkładów kapitałowych i - w razie potrzeby - finansowania dłużnego.

Ponadto CG Power zawarło z japońskim Renesasem kompleksowe porozumienie dotyczące technologii i usług oraz umów produkcyjnych i odbiorczych. Z kolei ze Stars Microelectronics firma porozumiała się w sprawie wymiany technologicznego know-how i wsparcia technicznego.

Grupa Murugappa, która ma zróżnicowane interesy w wielu sektorach, poczyniła postępy na szybko rozwijającym się indyjskim rynku pojazdów elektrycznych (EV). Obejmuje to wprowadzenie na rynek trójkołowych pojazdów elektrycznych (Montra Super Auto) przez jej oddział EV, Montra Electric, oraz elektryczną ciężarówkę Rhino o dużej ładowności przez IPLTech Electric - kolejną spółkę zależną w ramach TI Electric Mobility. Biorąc pod uwagę, że pojazdy elektryczne wymagają znacznej liczby półprzewodników - potencjalnie więcej niż pojazdy z silnikami spalinowymi - Montra Electric jest gotowa w przyszłości znacząco skorzystać z możliwości produkcyjnych CG Power w zakresie półprzewodników.

źródło: electronicsB2B.com