Leuze wprowadza nowe skanery laserowe LiDAR do precyzyjnego pomiaru konturów

Leuze poszerza swoje portfolio produktowe o technologię LiDAR: nowa seria skanerów laserowych ROD 300 została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym pomiarze konturów, natomiast ROD 500 – do dokładnej nawigacji autonomicznych pojazdów transportowych (AGV).

Posłuchaj
00:00

Precyzyjna detekcja w dynamicznych procesach

Niezależnie od tego, czy czujniki są stosowane na liniach transportowych, czy w systemach zautomatyzowanych pojazdów prowadzących – liczy się precyzja i niezawodność detekcji detali. Leuze wprowadza na rynek dwie nowe serie skanerów laserowych, które doskonale sprawdzają się w takich zastosowaniach. Urządzenia z serii ROD 300 skutecznie wykrywają kontury nawet w szybko przebiegających procesach produkcyjnych i logistycznych. Z kolei skanery laserowe ROD 500, dzięki wysokiej częstotliwości skanowania i rozdzielczości kątowej, idealnie nadają się do zadań związanych z nawigacją. Dodatkowym atutem jest zintegrowany system monitorowania przesłony optycznej – wykrywa on zabrudzenia szyby ochronnej, umożliwiając konserwację predykcyjną i zwiększając dostępność systemu.

Wysoka rozdzielczość dla wymagających powierzchni

Skanery laserowe z serii ROD 500, dzięki wyjątkowo wysokiej rozdzielczości kątowej na poziomie 0,025°, potrafią z dużą dokładnością odczytywać kontury obiektów – nawet w przypadku powierzchni o zróżnicowanym wykończeniu, zarówno błyszczących, jak i matowych. Urządzenia z serii ROD 300 i ROD 500 skanują z częstotliwością do 80 Hz, co pozwala na wiarygodne wykrywanie obiektów w ruchu i zachowanie wysokiej jakości danych nawet przy dużych prędkościach.

Gotowe na każde warunki pracy

Nowe skanery laserowe można zintegrować niemal z każdym procesem produkcyjnym, a pomaga w tym ich solidna konstrukcja: klasa ochrony IP67, wytrzymała aluminiowa podstawa oraz wbudowana dioda laserowa zapewniają odporność na czynniki zewnętrzne. Czujniki działają w szerokim zakresie temperatur – od -30°C do +60°C – dzięki czemu sprawdzają się zarówno w chłodniach, jak i w środowiskach o wysokiej temperaturze, takich jak linie produkcyjne baterii.

Inteligentna nawigacja dla AGV

Nowe skanery laserowe mogą być również wykorzystywane do nawigacji autonomicznych systemów transportowych (DTS). Urządzenia z serii ROD 500 tworzą bardzo dokładną mapę otoczenia – np. hali magazynowej – umożliwiając bezkolizyjne poruszanie się pojazdów AGV z wykorzystaniem tzw. naturalnej nawigacji (natural navigation).

Dodatkowym atutem jest kompaktowa budowa skanerów – ich wymiary to zaledwie 80 x 80 x 80 mm – co umożliwia łatwą integrację nawet w ograniczonych przestrzeniach montażowych pojazdów mobilnych.

 

Źródło: i40today

Powiązane treści
Najnowocześniejsze przetwornice DC-DC i czujniki MEMS
Czujniki kwantowe
Czy do 2030 roku na rynku pojawią się czujniki kwantowe?
Czujniki ciśnienia - wprowadzenie
Czujniki MEMS w aplikacjach monitorowania wibracji
Elektronika mobilna napędza popyt na czujniki i optoelektronikę
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Druga generacja satelitów GNSS Galileo jest rozwijana z pełną prędkością
Technika
Automatyka przemysłowa i budynkowa na dwóch przewodach
Gospodarka
Arrow Electronics polskim dystrybutorem rozwiązań Cohesity w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania danymi

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów