Analizator jakości energii PA4000

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Tektronix, wiodący światowy dostawca aparatury pomiarowej, wprowadził na rynek nowy precyzyjny wielofazowy analizator jakości energii elektrycznej. Jest to pierwszy w branży przyrząd pomiarowy, wyposażony w opatentowaną technologię "Spiral Shunt".

Analizator jakości energii PA4000

Fot. 1. Panel podłączeniowy przyrządu

Pod tą nazwą kryje się specjalna konstrukcja pomiarowych boczników prądowych o spiralnym kształcie, które zapewniają stabilność i liniowość pomiaru prądu w bardzo szerokim zakresie warunków środowiskowych, parametrów przebiegu elektrycznego takich, jak na przykład współczynnik szczytu i innych. Zastosowane boczniki mają minimalną indukcyjność rozproszenia, co ułatwia analizę wyższych harmonicznych napięcia sieci i pozwalają na chwilowe przeciążanie ich do 200 A bez utraty stabilności termicznej.

Analizator PA4000 zapewnia dokładne i szybkie wydajne wielokanałowe pomiary jakości energii zasilającej. Urządzenie charakteryzuje się wysoką dokładnością oraz zaawansowanymi możliwościami w zakresie przetwarzania nawet dla silnie odkształconych przebiegów (nawet do 100. harmonicznej) i dla wysokich współczynników szczytu. Przyrząd cechuje się wysoką funkcjonalnością, oferując przy tym kompleksowe pomiary parametrów takich, jak: częstotliwość, faza, skuteczne napięcie i prąd, współczynnik szczytu (do 10) i komplet parametrów dotyczących mocy.

Główne cechy i funkcje analizatora:

  • od jednego do czterech wejść, pozwalających na tworzenie wielu konfiguracji pomiarowych,
  • wysoka dokładność pomiaru 0,04% (dla napięcia i prądu),
  • podwójne wewnętrzne boczniki pomiarowe dla małych i dużych prądów, zapewniające wysoką dokładność pomiaru prądu,
  • wbudowane algorytmy wykrywania zaburzeń zapewniające dokładną analizę nawet zakłóconych przebiegów,
  • analiza harmonicznych napięcia sieci do 100. harmonicznej z prezentacją w postaci wykresów,
  • pomiary amplitudy, fazy, mocy harmonicznych i innych typowych parametrów przebiegów zasilających,
  • dostosowane do typowych aplikacji i zadań pomiarowych (napęd silnika z PWM, pomiar mocy standby, pomiar statecznika lampy, pomiar długoterminowy mocy średniej i podobne) tryby testowe upraszczające ustawienie miernika i zmniejszają prawdopodobieństwo pomyłki
  • łatwy eksport danych do pamięci USB Flash oraz dostępne oprogramowanie pozwalające na zdalne sterowanie i przesyłanie raportów do komputera PC,
  • wiele interfejsów komunikacyjnych (USB, Ethernet, RS-232, opcjonalnie GPIB) i funkcji analitycznych, które pozwalają wyeliminować kosztowne aktualizacje.

Fot. 2. Boczniki do pomiaru prądu

Odwiedź stoisko Tespol na Warsztatach EMC na Politechnice Wrocławskiej Wrocław, 12-14 czerwca 2013 r.

Damian Roszkowiak
Tespol

www.tespol.com.pl

Zobacz również