CPS: nowy dostawca, nowe perspektywy

| Prezentacje firmowe Komponenty

Firma CPS-IEP to wiodący dostawca urządzeń, technologii i materiałów dla producentów elektroniki. Pasta lutownicza jest jednym z najważniejszych materiałów koniecznych do produkcji współczesnych urządzeń elektronicznych, a CPS-IEP dzięki współpracy z czeskim dostawcą NEVO poszerzył ofertę o materiały lutownicze tajwańskiego producenta Shenmao Technology.

CPS: nowy dostawca, nowe perspektywy

Shenmao to firma, która od 40 lat zajmuje się dostarczaniem materiałów lutowniczych oraz topników dla przemysłu elektronicznego. Oferta produktów jest szeroka i obejmuje pasty lutownicze, kulki do BGA, druty lutownicze, sztaby do agregatów lutowniczych i topniki.

Nevo w swojej siedzibie w czeskim Brnie posiada urządzenia do kompleksowej produkcji pasty lutowniczej. Dostarczane przez Shenmao prefabrykaty w postaci pyłu i topników są ze sobą mieszane na miejscu, dzięki czemu zamówiona przez klienta pasta jest robiona pod jego zamówienie. Rozwiązanie takie redukuje do minimum czas pomiędzy wytworzeniem pasty, a jej wysyłką do klienta.

Niska lepkość

W ofercie oprócz typowych past lutowniczych są też nowe, oparte na stopie SnAg3.0Cu0,5 pasty o niskiej lepkości PF606-P214 i ultraniskiej lepkości PF606-P214L. Podobnie oferta bezołowiowej, wolnej od halogenków, najbardziej popularnej pasty lutowniczej PF606-P30 została rozszerzona o alternatywę P214 i P214L o niższej lepkości.

Nowa pasta lutownicza PF606-P214 ma lepkość 170 Pa·s, a pasta PF606-P214L jeszcze niższą lepkość 100 Pa·s, podczas gdy standardowa lepkość pasty PF606-P30 to 200 Pa·s. Dzięki obniżonej lepkości pasta PF606-P214L świetnie nadaje się do dozowania przez wszelkiego rodzaju dyspensery.

Do lutowania selektywnego

Do oferty wprowadzona została również opracowana przez firmę Shenmao Technology nowa, specjalna pasta lutownicza PF606-P133H przeznaczona do selektywnego lutowania laserowego miniaturowych spoin lutowniczych (poniżej 1,5 mm). Jest ona szczególnie przydatna do pracy z wrażliwymi na temperaturę obwodami drukowanymi zawierającymi drogie podzespoły elektroniczne.

Wykonywanie tak małych połączeń lutowniczych było niemożliwe podczas procesu lutowania rozpływowego i połączenia te wykonywano ręcznie. Nowa pasta lutownicza PF606-P133H umożliwia tworzenie spoiw za pomocą automatycznego procesu lutowania laserowego, które poprawia niezawodność, szybkość procesu, zmienność i powtarzalność oraz zmniejsza ogólne koszty.

Zaledwie kilka sekund wystarczy, aby po osadzeniu się lutów utworzyć równomierne połączenie lutowane z minimalnymi pozostałościami topnika i bez szkodliwych i niechcianych efektów, takich jak resztki topnika lub mikrokulki lutowia na obwodzie drukowanym. Pasta PF606-P133H została już zaaprobowana przez czołowych producentów elektronicznych na całym świecie.

Po szczegóły odnośnie do wspomnianych wyżej produktów i całości oferty zapraszamy do kontaktu drogą elektroniczną na adres office@cps.com.pl.

CPS-IEP Sp. z o.o.

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie