Krajowy rynek zasilaczy

Polski rynek zasilaczy jest bardzo zróżnicowany co do wymagań i funkcjonalności zasilacza. Widać na nim wiele procesów, które są skierowane przeciwstawnie do siebie i będących źródłem dużej dynamiki zjawisk. Z jednej strony specjaliści w branży zdają sobie sprawę, że coraz bardziej wyszukana elektronika i układy sterowania oraz transmisji danych wymagają pewnego i niezawodnego, z drugiej strony istnieje ciągła presja na cenę. Liczba odbiorników energii rośnie i z tematem zapewnienia zasilania w praktyce musi się zmierzyć każdy, ale zainteresowanie tematyką, poziom wiedzy dostawców i odbiorców nie idzie z tym w parze. Im zagadnienie dotyczy zasilaczy mniejszej mocy, tym niestety negatywnych zjawisk i problemów widać więcej.

Nasza sprzedaż systemów zasilania w 2019 roku była (orientacyjnie)
 
Struktura obrotów ze sprzedaży systemów zasilania odzwierciedla zaangażowanie poszczególnych firm w temacie zasilania. Te, dla których omawiane urządzenia są dodatkiem, mają zwykle małą sprzedaż – jak widać z danych na wykresie, 43% firm nie ma obrotów większych niż 250 tys. zł rocznie, ponad połowa nie wychodzi ze sprzedażą ponad pułap 1 mln. Firm ze sprzedażą ponad 10 mln jest 14%, a więc co siódma. Czy to jest dużo? Porównując do innych komponentów, tak, ale biorąc pod uwagę, że zasilacze są droższe lub nawet wielokrotnie droższe od wielu innych elementów elektronicznych, sumy te niekoniecznie muszą być imponujące.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również