Customizacja

Komputer jednopłytkowy to dzisiaj produkt, który jest dostępny w bardzo wielu wykonaniach, wersjach, typach, różniących się wyposażeniem, możliwościami i ceną. Celem jest to, aby zaproponować klientowi produkt jak najlepiej dopasowany do jego potrzeb, bez konieczności przepłacania za niewykorzystywane interfejsy, złącza, pamięć, komunikację itd. Ponieważ cena takiego produktu jest ważnym czynnikiem aplikacyjnym, takie działania sprzyjają konkurencyjności komputerów jednopłytkowych w porównaniu do innych rozwiązań.

Jaka jest aktualna koniunktura na rynku?
 
Co trzeci pytany w ankiecie specjalista uznał aktualną koniunkturę w branży za dobrą, blisko 60% odpowiedzi padło też na pole, że jest ona zadowalająca i tylko 7% pytanych nazwało ją kiepską. W odniesieniu do tego, co dzieje się w gospodarce, taki rezultat jest po prostu znakomity, bowiem w niczym nie odbiega on od okresu, gdy na rynku nie było żadnej pandemii – patrz wykres z oceną 2019 roku.

Istotność danej cechy komputera SBC zależy od typu rynku, na jakim działa klient, czy ma dużą konkurencję oraz przeznaczenia produktu. Mnogość różnych modeli, formatów płytek, pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania, a przy większych zamówieniach jest możliwość modyfikacji w postaci dodania czy usunięcia interfejsów, dodania funkcjonalności BIOS-u itp.). Niektórzy producenci idą jeszcze dalej i podejmują się produkcji rozwiązania typu custom lub semi-custom nawet dla małych zamówień. Wymaga to od nich odpowiedniej organizacji, ale można podać przynajmniej jeden przykład firmy, która się tego podejmuje (Advantech).

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Przejdź do kompendium

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również