Coraz większe wsparcie i więcej usług

Z roku na rok producenci obudów biorą na swoje barki coraz więcej zadań związanych z konstrukcją mechaniczną urządzeń elektronicznych. Poza obróbką mechaniczną, taką jak wiercenie otworów lub frezowanie, dotyczy to także integracji klawiatury, wyświetlacza z szybą ochronną, panelu frontowego, systemu uszczelnienia i innych opcji związanych z zabezpieczeniem konstrukcji przed wpływem środowiska. Oferta usług oferowanych przez dostawców obudów się poszerza, bo takie oczekiwania mają dzisiaj klienci, którzy często nie dysponują oprzyrządowaniem, aby operacje mechaniczne wykonywać samodzielnie oraz nie mają doświadczenia w tym kierunku. Kompleksowa obsługa to nie tylko hasło, które dotyczy komponentów, ale ogólnie całego podejścia do biznesu.

Kompleksowość produkcji elektroniki i usługi outsourcingowe rozwiązuje się na wiele sposobów. Producenci PCB oferują też montaż komponentów, montażyści zapewniają płytki. Obie te grupy proponują klientom też usługi mechaniczne, wiązki kablowe oraz oczywiście wykonanie obudowy (najczęściej w kooperacji z innym partnerem). Takie procesy widoczne są też u producentów obudów, którzy rozszerzają działalność o klawiatury, montaż mechaniczny, usługi projektowe, prototypowanie itp. Wspólnym mianownikiem takich procesów jest coraz większa kompleksowość.

Najważniejsze dla klientów cechy oferty brane pod uwagę przy wyborze dostawcy obudów
 
W obecnych czasach ogólnej niepewności, w obudowach najważniejszy jest termin wykonania lub dostawy tych produktów. Niżej uplasowała się wysoka jakość wykonania, która zawsze lokuje się wysoko w takich zestawieniach, a niska cena jest dopiero trzecia i z zauważalnie mniejszym wskazaniem. Więcej niż połowa głosów w ankiecie padła jeszcze na kategorię "zeroka oferta produktów", co wskazuje, że w obecnych warunkach wielu kupujących obudowy sięga po rozwiązania katalogowe i chce mieć je szybko, bo są one potrzebne do realizacji projektu, który właśnie trafił do realizacji. Aktualne warunki gospodarcze utrudniają długofalowe planowanie działań, stąd termin jest taki istotny.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również