Unisystem - wiodący dostawca modułów z wyświetlaczami

| Technika

W dobie dynamicznego rozwoju technologii wyświetlacze stanowią nieodłączny element większości urządzeń elektronicznych, od mobilnych gadżetów po zaawansowane systemy przemysłowe. Unisystem, ugruntowany na rynku jako dostawca modułów z wyświetlaczami od największych producentów, zapewnia nie tylko dostęp do szerokiej gamy produktów, ale również kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy z klientem.

Unisystem - wiodący dostawca modułów z wyświetlaczami

Jako specjaliści w dziedzinie rozwiązań opartych na wyświetlaczach, oferujemy produkty obejmujące pełny zakres technologii – od LCD-TFT, przez OLED, po EPD i mono LCM, dostosowane do wymogów aplikacji przemysłowych. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, od koncepcji po końcową produkcję. Dzięki zaawansowanej logistyce i magazynowaniu jesteśmy w stanie zapewnić szybką realizację zamówień i dostaw, minimalizując tym samym ryzyko opóźnień.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta

Unisystem oferuje kompleksowe rozwiązania oparte na wyświetlaczach, zaczynając od dostarczenia modułu, poprzez zaprojektowanie i wykonanie niezbędnego sprzętu, jak kontrolery LCD, konwertery HDMI do LVDS, carrier boardy dla modułów SOM, zaawansowane SBC, aż po kompleksową obsługę w procesie wdrażania rozwiązania. Dzięki pomocy naszego działu Solution i R&D klienci otrzymują stałe wsparcie techniczne, od koncepcji po zakończenie projektu. Nasz zespół inżynierów opracowuje rozwiązania, takie jak usługi kalibracji paneli dotykowych oraz dopasowania szkła ochronnego, co umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych wymagań aplikacji. Nasze rozwiązania dotykowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodność i trwałość nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych.

Produkcja i technologie

Unisystem dysponuje nowoczesnym zapleczem produkcyjnym, które umożliwia integrację wyświetlaczy z częściami mechanicznymi i elektrycznymi, aplikację szkła dekoracyjnego i ochronnego oraz realizację wymagających prac montażowych w cleanroomie. Posiadamy certyfi kat ISO 9001:2015, co potwierdza wysoką jakość naszych usług.

Branżowe zastosowania

Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu sektorach rynku, dostarczając kluczowe technologie do rozwoju m.in. systemów informacji pasażerskiej w transporcie, digital signage, urządzeń medycznych, aplikacji przemysłowych, systemów do zarządzania w handlu czy inteligentnych rozwiązań w ramach koncepcji smart city.

Rozwiązania dla transportu

Unisystem specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych wyświetlaczy i paneli dotykowych dla sektora transportowego. Oferowane technologie, takie jak OLED, LCD TFT i EPD, umożliwiają dynamiczną wizualizację informacji, wspierając systemy informacji pasażerskiej w komunikacji miejskiej i dalekobieżnej. Rozwiązania Unisystemu są dostosowane do intensywnie oświetlonych przestrzeni, takich jak dworce i lotniska, gdzie wysoka jasność (1000 cd/m² lub więcej) i pełne kąty obserwacji są kluczowe dla czytelności treści. Technologia EPD oferuje energooszczędne rozwiązania idealne do zastosowań zewnętrznych, takich jak rozkłady jazdy.

Ekspertyza technologiczna:

 • Unisystem rekomenduje wyświetlacze LCD-TFT o jasności co najmniej 1000 cd/m² do aplikacji zewnętrznych, z matrycami IPS dla pełnych kątów obserwacji. Technologia EPD jest idealna do rozkładów jazdy, dzięki energooszczędności i czytelności pod światło słoneczne.

Przykłady rozwiązań:

 • LCD TFT w systemach informacji pasażerskiej: wyświetlacze o wysokiej jasności zastosowane w tablicach przyjazdów/odjazdów, zapewniające czytelność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.
 • EPD w rozkładach jazdy: energooszczędne wyświetlacze EPD, idealne dla stałych informacji z możliwością łatwej aktualizacji danych.

Rozwiązania digital signage

Unisystem dostarcza innowacyjne rozwiązania do systemów digital signage, wykorzystując wyświetlacze LCD-TFT i OLED do tworzenia efektownych nośników reklamowych i informacyjnych. Oferowane produkty charakteryzują się wysoką jasnością, kontrastem i rozdzielczością, zapewniając doskonałą widoczność treści w różnych warunkach środowiskowych. Technologia EPD stanowi ekologiczną alternatywę, pozwalającą na tworzenie energooszczędnych i trwałych rozwiązań w przestrzeni publicznej.

Ekspertyza technologiczna:

 • Unisystem podkreśla znaczenie wysokiej rozdzielczości i jasności wyświetlaczy LCD-TFT dla zapewnienia czytelności w różnych warunkach oświetleniowych. Wyświetlacze OLED oferują wyjątkowy kontrast i głęboką czerń, idealną dla dynamicznych treści reklamowych, choć najczęściej ograniczeniem będą w tej technologii mniejsze rozmiary.

Przykłady rozwiązań:

 • LCD-TFT dla reklam zewnętrznych: duże formaty wyświetlaczy z wysoką jasnością, stosowane na zewnątrz budynków, gwarantujące doskonałą czytelność nawet w pełnym słońcu.
 • OLED w reklamie wewnętrznej: wyświetlacze OLED stosowane w pomieszczeniach zamkniętych, oferujące żywe kolory i doskonały kontrast dla reklam i komunikatów.

Rozwiązania dla medycyny

W sektorze medycznym Unisystem oferuje wyświetlacze o wysokiej jakości obrazu, które są niezbędne w precyzyjnym diagnozowaniu i monitorowaniu stanu pacjentów. Rozwiązania te, dostosowane do szerokiego zakresu urządzeń medycznych, takich jak kardiomonitory czy aparaty USG, gwarantują niezawodność i czytelność, będąc kluczowym elementem nowoczesnej diagnostyki i terapii.

Ekspertyza technologiczna:

 • Do urządzeń medycznych Unisystem zaleca wyświetlacze LCD-TFT z wysoką rozdzielczością i jasnością do 1000 cd/m², co jest kluczowe dla czytelności obrazów diagnostycznych. Wyświetlacze OLED zapewniają wyjątkową jakość obrazu z głęboką czernią i szerokim zakresem kolorów do precyzyjnego wyświetlania detali.

Przykłady rozwiązań:

 • LCD-TFT w aparatach USG: wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, dostosowane do prezentacji obrazów ultrasonograficznych z doskonałą gradacją szarości.
 • OLED w monitorach pacjenta: monitory pacjenta z wyświetlaczami OLED, oferujące wyjątkową jakość obrazu do precyzyjnego monitorowania parametrów życiowych.

Rozwiązania dla przemysłu

Unisystem dostarcza trwałe i niezawodne wyświetlacze dla branży przemysłowej, zaprojektowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Oferowane produkty, w tym wyświetlacze OLED i LCD-TFT, są odporne na wysokie i niskie temperatury, wibracje oraz zanieczyszczenia, co czyni je idealnymi do paneli sterowania, monitorowania procesów produkcyjnych i urządzeń pomiarowych w różnych sektorach przemysłu.

Ekspertyza technologiczna:

 • Do aplikacji przemysłowych Unisystem rekomenduje wyświetlacze LCD-TFT z szerokim zakresem temperatur pracy od -20 do 70°C i wysoką jasnością do 1000 cd/m². Technologia OLED jest polecana do aplikacji wymagających wyjątkowej jakości obrazu i szerokich kątów widzenia.

Przykłady rozwiązań:

 • LCD-TFT w panelach sterowniczych: wyświetlacze przemysłowe o wysokiej jasności, stosowane w panelach sterowniczych maszyn i urządzeń – HMI.
 • OLED w urządzeniach pomiarowych: kompaktowe wyświetlacze OLED, stosowane w niewielkich rozmiarów przenośnych urządzeniach pomiarowych, oferujące doskonałą czytelność w różnych warunkach oświetleniowych.

Rozwiązania dla IoT

W kontekście rosnącej popularności Internetu Rzeczy (IoT) Unisystem oferuje wyświetlacze, które umożliwiają tworzenie zaawansowanych interfejsów dla inteligentnych urządzeń. Wyświetlacze te wspierają zarówno prostą komunikację użytkownika z urządzeniem, jak i zaawansowaną wizualizację danych, co jest kluczowe w inteligentnych domach, biurach oraz w inteligentnych systemach miejskich (smart city).

Ekspertyza technologiczna:

 • W kontekście IoT, Unisystem podkreśla znaczenie energooszczędnych wyświetlaczy EPD, które są idealne do urządzeń działających na baterie. Wyświetlacze LCD-TFT i OLED oferują zaawansowane opcje interaktywne dla urządzeń inteligentnych, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości paneli dotykowych.

Przykłady rozwiązań:

 • EPD w urządzeniach IoT: wyświetlacze EPD stosowane w inteligentnych urządzeniach domowych, zapewniające długotrwałą pracę na baterii.
 • LCD-TFT i OLED w smart home: zaawansowane wyświetlacze stosowane w systemach Smart Home, oferujące interaktywne interfejsy użytkownika i wysoką jakość obrazu.

Rozwiązania dla handlu

Unisystem dostarcza szeroki wachlarz rozwiązań wyświetlających dla sektora handlowego, w tym do systemów POS. Oferowane technologie, takie jak wyświetlacze LCD-TFT i OLED, są dostosowane do potrzeb punktów sprzedaży, automatów sprzedaży oraz kiosków samoobsługowych, zapewniając wyraźną prezentację informacji o produktach i usługach. Rozwiązania dotykowe pojemnościowe zwiększają interaktywność i ułatwiają obsługę urządzeń przez klientów, co jest kluczowe dla współczesnego handlu detalicznego i sektora usług.

Ekspertyza technologiczna:

 • Do sektora handlowego Unisystem zaleca wyświetlacze LCD-TFT o wysokiej jasności i kontraście, które są kluczowe dla przyciągnięcia uwagi klientów. Technologia OLED oferuje wyjątkową jakość obrazu dla reklam i promocji.

Przykłady rozwiązań:

 • LCD-TFT w kioskach samoobsługowych: interaktywne kioski z wyświetlaczami LCD-TFT, ułatwiające składanie zamówień i obsługę klienta.
 • OLED w systemach POS: wyświetlacze OLED w kasach i terminalach płatniczych, oferujące wyraźne i dynamiczne prezentacje cen i produktów.

Dlaczego Unisystem?

Dostarczamy wyselekcjonowane produkty o sprawdzonej jakości, koncentrując się na rozwiązaniach opartych na wyświetlaczach i panelach dotykowych. Nasza wiedza, doświadczenie i specjalizacja w tej dziedzinie pozwalają na zapewnienie klientom odpowiedniego wsparcia technicznego na każdym etapie projektu. Dzięki naszej dbałości o komunikację, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć potrzeby klientów i dostosować do nich nasze działania, co w połączeniu z efektywnym zarządzaniem logistyką komponentów pozwala na sprawną realizację zamówień.

Unisystem tworzy przestrzeń dla innowacji, dostarczając produkty i usługi, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się wymagania rynku. Nasze zaangażowanie w rozwój nowych technologii i pasja, z jaką podchodzimy do pracy, sprawiają, że jesteśmy wiodącym dostawcą modułów z wyświetlaczami, gotowym sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.

 

Unisystem
tel. 58 761 54 20
www.unisystem.pl