element14 i Microchip ułatwiają przygotowywanie aplikacji ethernetowych
| Gospodarka Artykułyelement14 we współpracy z firmą Microchip opracował nowy zestaw deweloperski PIC32 Multimedia Developers Kit. Stanowi on kompletne rozwiązanie przeznaczone do szybkiego tworzenia, testowania i rozwijania projektów urządzeń multimedialnych, opartych o mikrokontrolery z rodziny PIC32. Zestaw został zoptymalizowany pod kątem aplikacji, w których odtwarzany jest dźwięk i które zawierają wyświetlacze z ekranami dotykowymi.
W skład zestawu wchodzą m.in.: mały zestaw PIC32 Ethernet Starter Kit i multimedialna płytka rozszerzeń. Połączenie obu tych narzędzi umożliwia korzystanie ze złącza PICTail, które pozwala wyprowadzić dodatkowe linie sygnałowe z układu. Kod programów tworzonych z użyciem omawianego produktu można pisać języku C w środowisku MPLAB PIC32, które dostępne jest do pobrania za darmo.
Dodatkową zaletą jest bardzo niska cena zestawu, która w połączeniu z jego możliwościami tworzy niedrogą ale potężną platformę testową, umożliwiającą bezpieczne testowanie koncepcji nowych aplikacji. Elektronicy tworzący aplikacje ethernetowe skorzystają natomiast z darmowego stosu TCP/IP, udostępnianego przez Microchip, dzięki czemu będą mogli oni znacznie szybciej rozwijać projekty w których implementowana jest obsługa sieci przewodowej.
Ponadto, spośród zalet układów z rodziny PIC32 warto wymienić interfejs CAN 2.0b i obsługę USB w trybach host, device i OTG. Multimedialna płytka rozszerzeń zawiera natomiast kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 3,2" i rozdzielczości QVGA, wyposażony w ekran dotykowy, a także: wbudowany moduł Wi-Fi, 24-bitowy stereofoniczny układ audio, 3-osiowy akcelerometr, joystick i złącze kart pamięci Micro SD. Dzięki temu świetnie nadaje się do tworzenia multimedialnych interfejsów użytkownika.
Omawiany zestaw sprzedawany jest z wgranym oprogramowaniem i przykładami projektów, które pozwalają szybko zapoznać się z funkcjami układów z rodziny PIC32. Pliki z przykładowymi projektami można pobrać ze stron portalu element14. Oprócz tego, wraz z zestawem dostarczane jest okablowanie do debugowania, dodatkowy kabel USB (A - > micro B), kabel ethernetowy oraz dokumentacja.