Google uruchomi w Polsce ośrodek dla start-upów

W pierwszej połowie 2015 r. Google otworzy w Polsce nowoczesny ośrodek dla start-upów technologicznych. Google Campus Warszawa powstanie w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Po Londynie i Tel Avivie będzie trzecią tego typu placówką na świecie. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie zlokalizowane zostanie centrum, ani kto będzie nim kierował.

Posłuchaj
00:00

Plan uruchomienia ośrodka był tematem spotkania prezesa rady Google Erica Schmidta z premierem Donaldem Tuskiem. Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski.

Google Campus Warszawa ma być obiektem biurowym o powierzchni około 1800 m², w którym firmy będą mogły wynajmować biura i organizować spotkania z inwestorami. Na miejscu dostępny będzie bezprzewodowy Internet oraz wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów.

W kwietniu 2014 r. Google nawiązał współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie dzięki grantowi w kwocie 1 mln dolarów uruchomiono Digital Economy Lab - ośrodek zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową.

źródło: WNP

Powiązane treści
Technologiczne start-upy mogą jeszcze przystąpić do programu Startup Hub Warsaw
W Stanach Zjednoczonych rośnie zaangażowanie inwestorów wysokiego ryzyka
Izraelskie start-upy pozyskały w 2014 r. 3,4 mld dolarów
Google z partnerami zainwestował ponad 500 mln dolarów w specjalistę od rozszerzonej rzeczywistości
Google zbuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 82 MW
Google za 300 mln dolarów poprowadzi podmorski kabel do Japonii
Czy Google jest zagrożeniem dla dystrybutorów komponentów?
Google przejął producenta satelitów Skybox Imaging
Google przejmuje producenta dronów Titan Aerospace
Google obejmie udział w Lenovo o wartości 750 mln dolarów
Google rozważa wejście na rynek projektów procesorów
Plany Google'a zagrożeniem dla Intela
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
CBRTP rozwija produkcję 8-calowych podłoży GaN
Produkcja elektroniki
Chiny zaostrzają kontrolę eksportu materiałów akumulatorowych, pierwiastków ziem rzadkich i technologii pojazdów elektrycznych
Aktualności
30 lat Unisystemu: ludzie, idee i technologia napędzają wizualizację informacji
Projektowanie i badania
Qualcomm przejmuje Arduino
Projektowanie i badania
Globalny wyścig robotaxi nabiera tempa
Aktualności
Centra danych współczesnymi ciepłowniami?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów