Google obejmie udział w Lenovo o wartości 750 mln dolarów

Po sfinalizowaniu transakcji przejęcia przez Lenovo Motoroli, dostawcy smartfonów, jej dotychczasowy właściciel, czyli Google, obejmie 5,9% akcji w chińskiej firmie, o wartości 750 mln dolarów, poinformowała agencja Reuters na podstawie danych z giełdy w Hong-Kongu. Google stanie się właścicielem ponad 618 mln akcji Lenovo. Motorola przeszła w ręce Lenovo pod koniec stycznia 2014 r. za 2,9 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

Powiązane treści
Lenovo przejęło biznes serwerów x86 IBM
Google zbuduje farmę fotowoltaiczną o mocy 82 MW
Google za 300 mln dolarów poprowadzi podmorski kabel do Japonii
Google przejął producenta satelitów Skybox Imaging
Google uruchomi w Polsce ośrodek dla start-upów
Lenovo konsekwentnie zwiększa sprzedaż i zyski
Google przejmuje producenta dronów Titan Aerospace
Chińska fabryka IBM strajkuje przeciwko umowie z Lenovo
Lenovo o 30% podnosi kwartalny zysk dzięki smartfonom
Motorola przechodzi w ręce Lenovo
Lenovo przejmie serwerowy biznes IBM
Google rozważa wejście na rynek projektów procesorów
Plany Google'a zagrożeniem dla Intela
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Onsemi i Nvidia wdrożą zasilanie 800 V dla centrów danych AI nowej generacji
Komponenty
Sensrad i Arbe Robotics wprowadzają na rynek pierwsze radary 4D z układem nowej generacji
Produkcja elektroniki
SEMI Europe publikuje zalecenia dotyczące rewizji REACH
Mikrokontrolery i IoT
Astute Group globalnym dystrybutorem układów pamięci i mikrokontrolerów Puya Semiconductor
Produkcja elektroniki
Rynek półprzewodników RF w fazie szybkiego wzrostu. Czy dla RF rozpoczyna się nowa era?
Produkcja elektroniki
Pierwiastki ziem rzadkich stały się narzędziem wojny handlowej
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów