Energetab - targi pod wysokim napięciem

Tegoroczny Energetab można opisać jako wyjątkowo udany. Przede wszystkim dopisała pogoda, co jak doskonale wiadomo jest podstawowym czynnikiem warunkującym powodzenie danej edycji. Przyjazna aura pozwoliła na beztroskie oglądanie wystaw plenerowych w pełnym słońcu oraz uruchomienie grilli z kiełbaskami i piwem. Przyczyniła się również do tego, że nie zabrakło odwiedzających. W środku dnia panował wręcz tłok, co dla imprezy jest najważniejsze, bo przecież dobra frekwencja to dla sukcesu każdych targów warunek konieczny.

Posłuchaj
00:00

Tegoroczny Energetab to bezsprzeczny sukces. Co więcej, wielu wystawców, w tym chyba wszyscy którzy pokazali się w tym roku po raz pierwszy, zgodnie potwierdzało, że udało im się nawiązać kontakty z nowymi firmami i osobami do tej pory im nieznanymi, co zmusza w tym krótkim podsumowaniu do zastanowienia się nad tym na czym polega przewaga tej imprezy:

  • Bielskie targi imponują różnorodnością i rozmachem, przez co wielu specjalistów jedzie na nią, aby po prostu się rozejrzeć, co ciekawego się dzieje. Około 700 wystawców i ogromny teren dają sporą masę krytyczną niepozwalającą się nudzić. Oprócz osób z kraju przyjeżdżają tam goście z Czech, Słowacji, Ukrainy i Niemiec, co widać na parkingach i słychać w alejkach. Niby w kraju mamy same międzynarodowe targi, ale większość niestety tylko z nazwy.
  • Ekspozycje plenerowe pozwalają obejrzeć duży i specjalistyczny sprzęt, którego nie da się pokazać w halach.
  • Tematyka energetyczna imprezy jest bardzo szeroka, w praktyce ma ona charakter przemysłowy, pozwalający się odnaleźć wielu firmom z pogranicza branż.
  • Na targach panuje luźna piknikowa atmosfera, której przykładem mogą być tegoroczne działania firmy Astat, która na stoisku zorganizowała całodzienny wielki darmowy poczęstunek z kiełbaskami i piwem dla wszystkich.
  • Piknikowa atmosfera nie kończy się o godzinie 17 wraz z końcem targów, co więcej obserwacje wskazują, że wieczorami jest jeszcze fajniej.

Dla tych, którzy nie byli w tym roku w Bielsku, przybliżamy targi na zdjęciach.

(RM)

Powiązane treści
Energetab 2015 - dojrzała impreza targowa
Energetab 2015. Przewodnik targowy
Energetab 2013 za nami
Energetab 2012 w rytmie pogody
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów