Rośnie zapotrzebowanie na wyświetlacze wielkoformatowe

| Gospodarka Artykuły

Globalne zapotrzebowanie na wielkoformatowe wyświetlacze i produkty z kategorii digital signage w nadchodzących latach będzie wzrastać. Według Digitimes Research wzrost ten napędzany będzie przez coraz większą integrację między maszynami i ludźmi oraz stosowanymi w handlu detalicznym modelami sprzedaży. Swój wpływ zaznaczą też dążenia różnych krajów do tworzenia inteligentnych miast.

Rośnie zapotrzebowanie na wyświetlacze wielkoformatowe

Zapotrzebowaniu na ścienne urządzenia do wyświetlania sprzyjać będzie również szybki rozwój technologii łączenia produktów wyświetlających, co tworzy nowe możliwości biznesowe dla dostawców wielkoformatowych paneli LCD.

Digitimes Research przewiduje, że globalne dostawy wyświetlaczy 32-calowych i większych w latach 2017-2021 wzrastać będą rocznie średnio o 12% i w ostatnim roku prognozy osiągną poziom 7 milionów sztuk. Trzema największymi dostawcami dużych paneli będą firmy AU Optronics (AUO), Samsung Display i LG Display.

Duża ilość paneli LCD TV o dużych rozmiarach sprzedawana będzie za pośrednictwem kanałów B2B. Ekrany takie wykorzystywane będą jako wyświetlacze publiczne przez hotele, firmy i przedsiębiorstwa handlowe. Przewiduje się, że do 2021 roku dostawy takich wielkoformatowych paneli do zastosowań biznesowych osiągną 4-5 milionów sztuk.

źródło: Digitimes Research

Zobacz również