Micron zwiększa inwestycje by zwiększyć produkcję

| Gospodarka Artykuły

Firma Micron Technology ogłosiła, że zwiększa wysiłki na rzecz podniesienia wolumenu produkcji na Tajwanie. Aby umocnić swoją pozycję na rynku światowym wdrożyła wieloletni plan inwestycyjny, zakładający przeznaczanie na inwestycje średnio 2 mld dolarów rocznie. Micron rozszerzył plany technologicznej migracji w tajwańskiej fabryce w Taichung - z procesu 25-nanometrowego prowadzona będzie transformacja do procesu 1X-nanometrowego, a następnie 1Z-nm. Urządzenia niezbędne do migracji mają kosztować miliard dolarów.

Micron zwiększa inwestycje by zwiększyć produkcję

Nowa inwestycja jest częścią większego planu firmy Micron mającego na celu budowę na Tajwanie jednego z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji chipów DRAM na świecie. Amerykański producent planuje uaktualnić technologię produkcji chipów DRAM do procesów następnej generacji i w ciągu następnych 3-5 lat uruchomić na Tajwanie pierwszą jednostkę pakującą chipy 3D DRAM.

Jak poinformowały wczoraj chińskojęzyczne media Economic Daily News oraz Commercial Times, w ciągu najbliższych 18 miesięcy Micron planuje zwiększyć liczbę miejscowych pracowników o 1500 osób. Jednocześnie Micron nie planuje w najbliższym czasie budowy nowych fabryk.

źródło: Taipei Times

Zobacz również