Micron kupi udziały Intela we wspólnym przedsięwzięciu IM Flash Technologies

| Gospodarka Aktualności

Firma Micron Technology poinformowała, że planuje przejąć pełną kontrolę nad utworzoną wspólnie z Intelem spółką joint venture IM Flash Technologies (Intel-Micron Flash). Warunki porozumienia obejmują wypłatę około 1,5 mld dolarów w gotówce, a także przejęcie długu Intela wobec IM Flash Technologies, który od 30 sierpnia wynosi około 1 mld dolarów. Po zakończeniu transakcji IM Flash stanie się spółką zależną, należącą w całości do Microna.

Micron kupi udziały Intela we wspólnym przedsięwzięciu IM Flash Technologies

Firmy Intel i Micron wniosły w 2006 roku na rzecz utworzenia IM Flash Technologies po około 1,2 mld dolarów każda.

Obecna transakcja wynika z chęci skorzystania przez Microna z wcześniej przewidzianej opcji wykupu udziałów Intela, możliwej do realizacji od 1 stycznia 2019 roku. Przejęcie ma być sfinalizowane w terminie od 6 do 12 miesięcy od skorzystania z opcji. Micron nie przewiduje, że transakcja wpłynie na jego wyniki finansowe lub zmieni nakłady kapitałowe zaplanowane na rok 2019.

IM Flash jest dostawcą układów ​​3D XPoint wykorzystywanych w centrach danych i komputerach klasy wyższej. Na podstawie wcześniejszych umów Micron będzie Intelowi sprzedawał krzemowe płytki pamięci 3D XPoint przez okres do roku po zamknięciu transakcji.

źródło: Reuters