Ceny NAND flash nadal spadają

| Gospodarka Artykuły

Po okresie wzrostów cen pamięci NAND Flash pod koniec ubiegłego roku nastąpiła stabilizacja. Według DRAMeXchange w pierwszym kwartale 2018 r. na rynku pamięci NAND flash miała miejsce nieznaczna nadpodaż i ceny zaczęły spadać. Analitycy przewidują, że taki scenariusz utrzyma się w drugim kwartale, przez co ceny chipów pozostaną pod presją spadkową.

Ceny NAND flash nadal spadają

DRAMeXchange oczekuje, że w drugiej połowie 2018 r. dostawy układów NAND flash zostaną nieco ograniczone, co ma zwiększyć chłonność kanałów dystrybucyjnych. W drugiej połowie roku, gdy wystąpi sezonowy wzrost popytu na urządzenia elektroniczne, przy czym jednocześnie większa będzie zawartość pamięci na przykład w smartfonach, ceny chipów NAND flash mają się ustabilizować - uważa DRAMeXchange.

Ponadto analitycy DRAMeXchange uważają, że ​​chińska firma pamięciowa Yangtze Memory Technologies Company (YMTC) nie będzie miała znaczącego wpływu na globalną podaż NAND flash do 2019 roku. Firma YMTC zależna od chińskiej państwowej Tsinghua Unigroup spodziewa się wkrótce rozpocząć na małą skalę produkcję 32-warstwowych układów pamięci 3D NAND.

źródło: DigiTimes