Globalfoundries zaprzecza plotkom o sprzedaży chińskiej fabryki

| Gospodarka Artykuły

Firma Globalfoundries zaprzeczyła niedawnym pogłoskom, które wskazują na poszukiwanie partnera strategicznego lub kupującego, aby przenieść na niego własność fabryki 12-calowych płytek krzemowych w Chengdu w Chinach. Według pogłosek Globalfoundries zwrócił się do firm Yangtze Memory Technology (YMTC), United Microelectronics (UMC) oraz Samsung Electronics, o nawiązanie strategicznego partnerstwa, aby stać się współwłaścicielem fabryki w Chengdu lub całkowicie pozbyć się swoich udziałów.

Globalfoundries zaprzecza plotkom o sprzedaży chińskiej fabryki

Istnieją również spekulacje wskazujące, że świeżo mianowany CEO Globalfoundries Thomas Caulfield jest mniej zainteresowany lokalnym budowaniem ekosystemu FD-SOI firmy z wykorzystaniem zakładu w Chengdu.

W maju 2017 r. firma Globalfoundries ogłosiła, że połączy siły z regionem Chengdu, by zbudować lokalnie ekosystem FD-SOI, inwestując ponad 100 milionów dolarów. Wcześniej producent ogłosił plany budowy nowej 12-calowej fabryki płytek w Chengdu. Obecnie Globalfoundries powtórzył swoje zobowiązanie do wspierania rozwoju krajowego przemysłu IC w Chinach i określił Chiny jako ważny dla firmy rynek. Linie produkcyjne 12-calowych płytek krzemowych w zakładzie w Chengdu mają zostać uruchomione pod koniec bieżącego roku.

źródło: DigiTimes

Zobacz również