VIS przejmie fabrykę Globalfoundries w Singapurze

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firmy Vanguard International Semiconductor (VIS) i Globalfoundries (GF) ogłosiły, że ta pierwsza przejmie zakład Fab 3E w Tampines, w Singapurze. Transakcja obejmuje budynki, urządzenia i sprzęt, a także własność intelektualną powiązaną z działalnością GF w zakresie układów MEMS. Transakcja ma wynieść 236 mln dolarów, a proces przeniesienia własności ma się zakończyć 31 grudnia 2019 r.

VIS przejmie fabrykę Globalfoundries w Singapurze

GF będzie kontynuować eksploatację obiektu do końca 2019 r., co zapewni okres przejściowy w celu ułatwienia transferu technologii i istniejących klientów GF do firmy VIS. Strony transakcji poinformowały, że osiągnęły już porozumienie w sprawie przeniesienia pracowników i klientów zakładu Fab 3E. Fabryka dysponuje obecnie miesięczną wydajnością około 35 tys. 8-calowych płytek krzemowych.

Zdolności produkcyjne firmy Vanguard International Semiconductor są w pełni wykorzystywana od 2018 r. i w interesie klientów VIS leży zwiększenie możliwości wytwórczych firmy, co zapowiadane było przed zawarciem transakcji. Aby sprostać rosnącym wymaganiom, nowa fabryka pokryć ma zapotrzebowanie na ponad 400 tys. 8-calowych płytek rocznie. Przejęcie jest dowodem determinacji i zaangażowania VIS w przyspieszenie rozwoju swoich zdolności produkcyjnych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również