III Sympozjum FPGA - wrześniowe wydarzenie w Krakowie

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych układami FPGA do udziału w III Sympozjum FPGA, które odbędzie się w Krakowie w dniach 27 i 28 września 2018 r. Współorganizatorami wydarzenia są firmy KAMAMI.pl, Arrow i Digilent.

Posłuchaj
00:00

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części:

  • warsztatów prowadzonych przez doświadczonych projektantów, podczas których przedstawione zostanie m.in. projektowanie sieci neuronowych w FPGA Xilinx Artix7 (zestaw Basys 3 firmy Digilent) w środowisku Vivado oraz implementacja 32-bitowego procesora NIOS II firmy Intel w układach FPGA z rodziny MAX10 (na zestawie maXimator);
  • sesji plenarnej, podczas której zostaną przedstawione prace naukowe, rozwiązania przemysłowe oraz informacje rynkowe związane z aplikowaniem FPGA.

Szczegółowe informacje o III Sympozjum FPGA są dostępne na stronie głównego organizatora pod adresem https://fpgafais.com/iii-fpga-symposium/, rejestracja na warsztaty jest możliwa na stronie http://www.techdays.pl.

Powiązane treści
eFPGA na ratunek mikrokontrolerom
Rynek układów FPGA wzrośnie o 250%
Microsemi przejmuje Actela i wchodzi na rynek FPGA
Wzrosną obroty dostawców układów FPGA
FPGA z szybszym wzrostem niż reszta rynku
Obroty sektoru FPGA rosną niż IC
DSP czy FPGA?
Układy FPGA w pojazdach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Gospodarka
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Gospodarka
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów