SpaceX zwolni 10% siły roboczej

| Gospodarka Aktualności

Należąca do Elona Muska firma SpaceX zmniejszy zatrudnienie o około 10%. Firma stwierdziła, że ​​musi częściowo ograniczyć swoje ludzkie zasoby z uwagi na stojące przed nią "niezwykle trudne wyzwania". Obecnie załoga SpaceX liczy ponad 6 tys. pracowników. W czerwcu Elon Musk zwolnił co najmniej siedem osób z kierownictwa wyższego szczebla odpowiedzialnego za projekt uruchomienia satelity SpaceX, o czym Reuters informował w listopadzie. Zwolnienia te były wynikiem niezadowolenia dotyczącego tempa prac nad satelitami Starlink.

SpaceX zwolni 10% siły roboczej

Program Starlink firmy SpaceX rywalizuje z projektem OneWeb i kanadyjskim Telesat o pierwszeństwo wprowadzenia na rynek nowych usług internetowych opartych o satelity.

W ubiegłym miesiącu SpaceX rozpoczął pierwszą amerykańską misję kosmiczną w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Z przylądka Canaveral na Florydzie rakieta SpaceX wyniosła na orbitę amerykańskiego wojskowego satelitę nawigacyjnego.

Także w grudniu dziennik Wall Street Journal poinformował, że SpaceX pozyskał 500 milionów dolarów, a jego wycena wyniosła 30,5 miliarda dolarów.

Wcześniej, w połowie zeszłego roku, zwolnienia dotknęły inną firmę Elona Muska - produkującą elektryczne samochody Teslę. W czerwcu, w ramach redukcji kosztów, Tesla zmniejszyła liczbę pracowników o 9%, czyli o kilka tysięcy osób.

źródło: Reuters