SIA stara się o zniesienie zakazu handlowego dla Huaweia

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Organizacja SIA (Semiconductor Industry Association) naciska na zniesienie zakazu eksportu dla Huaweia. SIA napisała do sekretarza Departamentu Handlu USA Wilbura Rossa, próbując uzyskać odpowiednie zezwolenia. Departament otrzymał łącznie 130 wniosków, ale nie przyniosły one oczekiwanego efektu.

SIA stara się o zniesienie zakazu handlowego dla Huaweia

Huawei znajduje się na liście podmiotów, które obowiązuje zakaz prowadzenia handlu z amerykańskimi firmami. SIA poprosiła o zniesienie tego ograniczenia, w przypadku gdy produkty nie wpływają na bezpieczeństwo narodowe, a zwłaszcza tam, gdzie istnieją zagraniczni konkurenci, którzy mogą je oferować.

Ograniczony handel został dozwolony, jednak pozwolenie to wygaśnie 19 listopada tego roku. Huawei dysponuje budżetem o wysokości 70 mld dolarów na zakup półprzewodników. W zeszłym roku 11 mld dolarów chiński producent wydał na zakupy układów scalonych w Stanach Zjednoczonych, co czyni Huaweia trzecim co do wielkości nabywcą amerykańskich chipów.

SIA zwraca uwagę, że jeśli zezwolenia nie zostaną wydane, wpłynie to na zyski amerykańskiego przemysłu półprzewodnikowego. Broadcom obniżył swoją prognozę przychodów o 2 mld dolarów z powodu konfliktu handlowego, a Qualcomm ostrzegł, że negatywnie wpłynie to na jego zyski.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również