ML System zainstaluje w Rzeszowie fotowoltaiczne wiaty przystankowe

| Gospodarka Optoelektronika

Spółka technologiczna ML System podpisała z generalnym wykonawcą zatok autobusowych w Rzeszowie wartą 1,4 mln zł umowę na dostawę 27 wiat przystankowych. Przystanki miejskie zintegrowane z instalacją fotowoltaiczną będą elementami infrastruktury transportu zbiorowego, które wpisują się w koncepcję smart city. Wygenerowaną przez układ PV energię można będzie eksploatować na bieżąco - np. zasilać klimatyzację, oświetlenie LED, ładowanie telefonów, ogrzewanie szyb oraz ławki - a nadwyżki magazynować w akumulatorach.

ML System zainstaluje w Rzeszowie fotowoltaiczne wiaty przystankowe

Spośród 140 wiat przystankowych firmy ML System, które dotychczas zainstalowano w Rzeszowie, 20 posiada centralne sterowanie energią, 6 ma zainstalowany system grzewczy, 22 - instalację fotowoltaiczną, a 5 - instalację chłodzenia. Wiaty wyprodukowane przez ML System są również na przystankach w Stalowej Woli, Boguchwale, Wieliczce, Koszalinie i Resku.

W ramach inwestycji, ML System wykonał do tej pory w Rzeszowie instalacje PV i BIPV (fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami) na ponad 50 obiektach użyteczności publicznej. Zainstalowano systemy dachowe, żaluzje i fasady wentylowane o łącznej mocy ponad 1 MWp.

źródło: ML System

Zobacz również