ML System współpracuje z Pilkington Automotive Poland

| Gospodarka Aktualności

ML System podpisał z producentem szyb Pilkington Automotive Poland umowę dotyczącą wspólnego wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie "QDrive", wykorzystujących technologię kropki kwantowej. Strony zobowiązały się też do wspólnego pozyskania finansowania zewnętrznego w ramach realizowanych projektów badawczych, w celu wdrożenia technologii szyb samochodowych z powłoką kwantową.

ML System współpracuje z Pilkington Automotive Poland

Nawiązana współpraca będzie również dotyczyć wymiany wiedzy z obszaru szyb powłokowych i funkcyjnych oraz innych procesów towarzyszących, np. sposobu grzania czy lutowania elektrod w szybach samochodowych. Wypracowane know-how w zakresie nanoszenia nanopowłok kwantowych na powierzchnie szklane pozostanie w ML System. Dalsze szczegóły współpracy - m.in. w zakresie patentowania wspólnej technologii - strony będą określać w odrębnych umowach.

- Zaoferujemy szyby samochodowe, umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną, poprawiające przy tym izolację termiczną i energetyczną pojazdów. Będzie to możliwe dzięki połączeniu unikalnego know-how ML System w zakresie implementacji technologii kropki kwantowej z bogatym doświadczeniem Pilkington Automotive Poland w produkcji szyb samochodowych, w tym procesie nadawania im kształtu. Nasz partner jest wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

źródło: ML System

Zobacz również