Covid Detector - 100% skuteczności w hiszpańskich testach

| Gospodarka Aktualności

Firma ML System z sukcesem zakończyła walidację urządzenia Covid Detector. Prowadzone we wrześniu w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie badania wykazały 100-procentową skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza. ML System kontynuuje prace badawcze ukierunkowane na utrzymanie równie wysokiej skuteczności urządzenia w identyfikacji obecnych i nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2.

Covid Detector - 100% skuteczności w hiszpańskich testach

- Walidacja urządzenia w madryckiej klinice stanowi jednocześnie potwierdzenie skuteczności urządzenia w ramach niezależnej, zagranicznej jednostki medycznej. Zarówno spółka, jak i nasi hiszpańscy partnerzy jesteśmy zadowoleni ze skuteczności przeprowadzonych testów, tym bardziej że wyniki zostały w 100% potwierdzone wynikami testów PCR. Sukces nie przeszedł bez echa w hiszpańskim świecie medycznym, a jego wagę dostrzegły m.in. firmy diagnostyczne – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System.

Covid Detector po raz pierwszy został wykorzystany w trybie profesjonalnym podczas VIII Kongresu Business Without Limits, który odbył się 23 czerwca w G2A Arena w Jasionce. Urządzenie oferowane jest do wykorzystania przez użytkowników profesjonalnych. Daje możliwość niezwykle szybkiego wykonywania testów na niespotykaną wcześniej skalę. Pozwalają na to niestosowane wcześniej w medycynie technologie, wykorzystujące zjawiska fizyki kwantowej oraz uczenie maszynowe.

Przewagą Covid Detectora jest nie tylko potwierdzona wysoka skuteczność wykonywanych pomiarów, ale przede wszystkim uzyskiwanie wyniku testu w czasie rzeczywistym. ML System uruchomił dedykowaną Covid Detectorowi stronę internetową coviddetector.eu, gdzie prezentuje najważniejsze informacje związane z procesem komercjalizacji urządzenia.

źródło: ML System