ML System nie zapomina o fotowoltaice klasycznej

| Gospodarka Optoelektronika

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II umowę o wartości 28,3 mln zł netto na modernizację energetyczną budynków. Projekt zakłada wykonanie robót budowlano-instalacyjnych wraz z dostawą i montażem urządzeń. Na dachach, elewacjach i zadaszeniach parkingowych, tzw. carportach kompleksu szpitalnego zamontowane zostaną moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 323 kWp.

ML System nie zapomina o fotowoltaice klasycznej

- Fakt, że duży wysiłek kierujemy na rozwój linii fotowoltaicznych szyb kwantowych nie powoduje, że zapominamy o dotychczasowej działalności. W zakresie BIPV, jak widać, budujemy silny portfel zamówień na rynku krajowym oraz konsekwentnie umacniamy swoją obecność w Skandynawii. Mamy również nadzieję, że podpisana umowa o współpracy z Guardian Glass przyniesie efekty na innych rynkach Europy Zachodniej - mówi Dawid Cycoń, prezes ML System.

W ramach rosnącego segmentu fotowoltaiki klasycznej, wspieranego programami rządowymi, takimi jak "Mój prąd", ML System zbudował zespół sprzedaży do prosumentów oraz nawiązał współpracę z krajowymi hurtowniami elektrycznymi i zespołami instalatorskimi w zakresie PV. Rozwija też konsekwentnie sprzedaż zagraniczną. Dla partnera holenderskiego, realizującego prestiżowy wieżowiec The Hague Tower w Hadze, firma dostarczyła laminowane moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło o łącznej powierzchni 97 m². Spółka otrzymała także kolejne zamówienie z Norwegii (Port w Oslo) na czarne moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło z wykorzystaniem szkła satynowego do instalacji na fasadę wentylowaną.

Wśród aktualnie realizowanych projektów krajowych, uwzględniających montaż produktów fotowoltaicznych, są m.in.: Zamek w Lublinie, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, zakład produkcyjny PKN Orlen w Płocku, pilotażowa instalacja na dachu jednego z budynków siedziby głównej PGNiG w Warszawie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

źródło: ML System