Trina Solar notuje wzrost przychodów o 83%

| Gospodarka Optoelektronika

Globalny dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i inteligentnej energii Trina Solar ogłosił pod koniec kwietnia wyniki za cały rok 2022. Firma odnotowała roczny globalny przychód w wysokości 12,645 mld USD (85,052 mld RMB), co stanowi wzrost o 83,41% w porównaniu z rokiem 2021. Firma ujawniła również, że jej dostawy modułów w 2022 r. wyniosły łącznie 43,09 GW, a do końca marca 2023 r. łączne dostawy modułów przekroczyły 140 GW.

Trina Solar notuje wzrost przychodów o 83%

Dane dla regionu europejskiego wskazują na wzrost przychodów o 141% i dostaw modułów o 125%.

Agencja badawcza TrendForce poinformowała, że łączna liczba dostaw modułów 210 mm w całej branży przekroczyła 120 GW w pierwszym kwartale 2023 roku. Trina Solar odpowiadała za ponad 65 GW, zajmując pierwsze miejsce w globalnych dostawach takich modułów, z udziałem w rynku przekraczającym 50%.

- Trina Solar nadal intensywnie inwestuje w innowacje technologiczne. W ubiegłym roku uzyskaliśmy 173 nowe patenty i obecnie posiadamy 1159 patentów. Jesteśmy liderem technologicznym i rekordzistą - w ubiegłym roku pobiliśmy trzy światowe rekordy wydajności ogniw PERC, a także wydajności przemysłowych wielkopowierzchniowych ogniw i modułów i-TOPCon typu n - mówił Gonzalo de la Viña, prezes Trina Solar na region EMEA.

Moduły Vertex firmy Trina Solar otrzymały certyfikat LCA i certyfikat śladu węglowego (Carbon Footprint Certificate) w 2022 r. W kwietniu Ti Group przyznała fabryce Trina Solar w Yiwu, w prowincji Zhejiang, certyfikat Zero Carbon Factory - pierwszy taki certyfikat przyznany firmie fotowoltaicznej.

Ponadto Trina Solar zdobyła uznanie szanowanych, międzynarodowych instytucji. Przez ostatnie siedem lat uzyskiwała 100% punktów w ankiecie BNEF Bankability Survey, a w raporcie PV Tech Module Tech Bankability Ratings otrzymała najwyższą ocenę AAA przez cztery kolejne kwartały, również w pierwszym kwartale roku 2023.

Firma Trina Solar została założona w 1997 roku. Dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV, jak moduły fotowoltaiczne i inteligentne rozwiązania energetyczne, popularyzując energię odnawialną. Do tej pory dostarczyła ponad 140 GW modułów fotowoltaicznych na całym świecie. Działalność Triny na niższym szczeblu obejmuje opracowywanie projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, eksploatację i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. Firma podłączyła do sieci ponad 9,5 GW elektrowni słonecznych na całym świecie. Trina Solar jest notowana na STAR Market giełdy w Szanghaju i obecnie ma ambicje zostać światowym liderem w dziedzinie inteligentnej energii.

fot. Trina Solar

źródło: Trina Solar