HTC zamierza wejść na rynek usług strumieniowania VR

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Oczekuje się, że najwcześniej w drugiej połowie bieżącego roku firma HTC nawiąże współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi, aby wspólnie opracować platformy chmurowe dla aplikacji obsługujących wirtualną rzeczywistość, torując drogę do wejścia na rynek usług strumieniowania VR.

HTC zamierza wejść na rynek usług strumieniowania VR

W związku z ostatnio wprowadzonymi do oferty produktami Vive VR HMD, takimi jak Vive Cosmos Elite, Cosmos XR i Cosmos Play, HTC wskazuje, że jego projekt rozwoju Vive X ma na celu wspieranie start-upów VR i dalsze rozszerzanie środowiska VR/AR. Przedsięwzięcie to ma przynieść znaczące korzyści i jednocześnie wzbogacać obecną ofertę firmy.

Szwajcarski Apelab opracował oprogramowanie VR pod nazwą SpatialStories, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści AR/VR do zdalnego nauczania. Według HTC, firma jest również gotowa do uruchomienia wariantu rozwiązania przygotowanego do pracy na urządzeniach mobilnych.

Firma Nanome z siedzibą w Kalifornii rozwija technologię VR, która ma być wykorzystywana w dziedzinie badań chemicznych, w tym także w medycynie. Obecnie przedsiębiorstwo to oferuje swoje narzędzia, aby pomóc rządom, organizacjom badawczym i firmom farmaceutycznym w walce z pandemią Covid-19.

Według źródeł, HTC rozwija swój projekt Vive X, rozszerzając jego zakres inwestycji dodatkowo o start-upy specjalizujące się w 5G, sztucznej inteligencji i technologii blockchain.

źródło: DigiTimes

Zobacz również