Phoenix Silicon International i Kinik otrzymują większe zamówienia od TSMC

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firmy Phoenix Silicon International (PSI) i Kinik, dostawcy usług regeneracji płytek krzemowych z siedzibą na Tajwanie, otrzymali zamówienia od TSMC na płytki przeznaczone dla 5-nanometrowych i bardziej zaawansowanych procesów produkcyjnych. Oprócz dostawców sprzętu i materiałów, w tym All Ring Tech, Foxsemicon Integrated Technology, Grand Process Technology, Gudeng Precision Industrial i Marketech International and Scientech, PSI i Kinik należą do dostawców TSMC, którzy mają otrzymywać duże zamówienia dla sektora foundry w 2021 roku.

Phoenix Silicon International i Kinik otrzymują większe zamówienia od TSMC

Źródła podają, że Phoenix Silicon International zwiększa dostawy zregenerowanych wafli krzemowych na zamówienia składane przez zakłady foundry, głównie te należące do TSMC, jednocześnie doświadczając spowolnienia w zamówieniach na usługi przetwarzania płytek. Według PSI terminy zamówień od TSMC sięgają aż do następnego roku.

Długoterminowe zamówienia od TSMC również wzmocniły działalność Kinik w zakresie odzyskiwania płytek. Oczekuje się, że Kinik zwiększy swoje zyski w przyszłym roku. Firma ta specjalizuje się także w produkcji dysków diamentowych przeznaczonych do obróbki płytek krzemowych, ale według źródeł negatywny wpływ na ten segment ma redukcja zamówień spływających od amerykańskich i japońskich dostawców pamięci.

źródło: Digitimes