Apator rozbudowuje potencjał produkcyjny

Apator poinformował, że kupił grunt, na którym do końca lutego 2022 roku wybuduje zakład produkcyjny dla swojej spółki Apator Powogaz, która przeniesie się do tej nowej fabryki i opuści dotychczasową lokalizację w centrum Poznania. Nowy obiekt powstanie w miejscowości Żerniki w gminie Kórnik.

Posłuchaj
00:00

Wyposażenie fabryki w wysokiej klasy linie produkcyjne pozwoli znacząco zwiększyć efektywność i moce produkcyjne oraz skalę produkcji nowych wyrobów spółki tj. wodomierzy ultradźwiękowych Ultrimis.

Apator Powogaz jest jednym z największych producentów i dostawców wodomierzy w Polsce i Europie. Wraz ze spółkami zlokalizowanymi poza Polską - w Czechach, Rosji i Danii - tworzy segment Woda i Ciepło (W&H), który stanowi ok. 1/3 całej sprzedaży grupy Apator.

 

Powiązane treści
Spółka PySENSE pozwała Apatora
Apator i Phoenix opracują inteligentny licznik energii
Liczniki energii zapewniły dobre wyniki Apatorowi
Apator wprowadza w Warszawie inteligentne liczniki energii
Apator przejmie firmę TWERD
Spółka Apator Metrix dostarczy do Belgii milion gazomierzy
Apator dostarczy gazomierze na rynek belgijski
Apatorowi przeszkadza nieefektywna alokacja
Energa Operator zamawia u Apatora liczniki za prawie 30 mln zł
Apator dostarczy do Belgii gazomierze inteligentne
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Nowe odcinki podcastu Top Tech Voices - od siły ciekawości, po inteligentne miasta przyszłości
Produkcja elektroniki
High-NA EUV wchodzi do gry. ASML zapowiada pierwsze układy w ciągu kilku miesięcy
Komunikacja
Telefónica i Sony uruchamiają pionierską sieć 5G w paśmie 26 GHz - wdrożenie w hiszpańskiej Movistar Arena
Komponenty
Popyt na pamięci HBM przewyższa podaż. SK Hynix i Samsung walczą o rynek AI
Zasilanie
Analog Devices negocjuje przejęcie Empower Semiconductor za 1,5 mld dolarów
Zasilanie
Infineon wspiera zasilanie akceleratora AI Corsair firmy d-Matrix
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Gospodarka
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Gospodarka
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów