Bezpieczna konwersja dużych mocy

| Gospodarka Komponenty

Konwersja dużych mocy może wywołać poważną awarię. Czy stosowane komponenty półprzewodnikowe ją przetrwają? Dzięki wytrzymałości i długoterminowej niezawodności, tranzystory MOSFET SiC firmy Microchip to właściwy wybór do bezpiecznego i pewnego wykorzystywania technologii SiC.

Bezpieczna konwersja dużych mocy

Poza stabilnością parametrów, MOSFET-y SiC firmy Microchip charakteryzują się odpornością na przeciążenia oraz przebicia lawinowe i zwarcia w obwodach mocy, utrzymując działanie krytycznych systemów zgodnie z założeniami.

Aby usprawnić proces projektowania SiC, firma oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe, które integrują tranzystory MOSFET SiC z zaawansowanym rozwiązaniami obudów i programowalnymi sterownikami bramek. Produkty są wspierane przez pomoc techniczną, niezawodny łańcuch dostaw i ukierunkowaną na klientów politykę wycofywania z produkcji starszych generacji podzespołów.

Microchip oferuje najbardziej niezawodne i wytrzymałe tranzystory MOSFET SiC, zarówno jako elementy dyskretne, jak i moduły. Są one zaprojektowane tak, by przetrwać w najbardziej wymagających aplikacjach.

  • Tlenek bramki o wysokiej integralności zapewnia stabilną wartość napięcia progowego i zabezpiecza przed awarią przez ponad 100 lat - nawet w podwyższonych temperaturach.
  • Zintegrowane z tranzystorami diody podłożowe w tranzystorach SiC MOSFET nie ulegają degradacji, co zapewnia stałą charakterystykę i pozwala na wyeliminowanie kosztownego zabezpieczenia w postaci zewnętrznej diody antyrównoległej.
  • Rezystancja w stanie włączenia MOSFET-ów SiC firmy Microchip charakteryzuje się najniższą w branży wrażliwością na temperaturę, co dodatkowo poprawia parametry i optymalizuje koszty.

Dowiedz się więcej!

źródło: Microchip

Zobacz również