Ograniczona podaż IC wpływa na dostawy podzespołów pasywnych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Ograniczona podaż układów scalonych wpływa na sektor podzespołów pasywnych. Producenci tych komponentów ściśle monitorują rzeczywiste terminy dostaw, które są kluczowe dla segmentu notebooków, serwerów i elektroniki motoryzacyjnej. Zebrane informacje pozwolą opracować optymalną strategię zaopatrzenia w materiały potrzebne do produkcji. Niektórzy klienci firm EMS i ODM wahali się ze składaniem zamówień na podzespoły pasywne, w związku z wydłużonymi terminami dostaw chipów.

Ograniczona podaż IC wpływa na dostawy podzespołów pasywnych

Pomimo większej liczby zamówień złożonych przez firmy wytwarzające notebooki i serwery, producenci komponentów pasywnych są zaniepokojeni tym, czy ograniczona podaż układów scalonych i innych podzespołów osiągnie kulminacyjny punkt pod koniec drugiego kwartału 2021 roku. W drugiej połowie roku podaż ma stopniowa wzrastać.

Producenci szacują, że dostawy komponentów do zastosowań motoryzacyjnych odnotują dwucyfrowy wzrost w graniach od 20 do 40%. Jednak rzeczywisty wzrost będzie zależał od tego, w jakim stopniu podaż chipów motoryzacyjnych w nadchodzących miesiącach ulegnie poprawie.

źródło: Digitimes

Zobacz również