Budowa fabryki chipów DRAM opóźniona o 6 miesięcy

Tajwańska firma Nanya Technology niedawno poinformowała, że budowa fabryki układów pamięci o wartości 10,3 mld dolarów, zlokalizowanej w New Taipei City, w północnym Tajwanie, zostanie opóźniona o ponad sześć miesięcy, a produkcja rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku. Jest to sygnał, że niedobory materiałów, sprzętu i pracowników nadal mają wpływ na rozwój i realizację planów producenta.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Firma ogłosiła w kwietniu ubiegłego roku, że budowa zostanie zrealizowana do końca 2023 roku, a masowa produkcja ruszy w roku 2024. Prezes Nanya Tech, Lee Pei-Ing wskazuje, że nie uzyskano jeszcze wszystkich wymaganych pozwoleń na realizację projektu. Firma spodziewa się, że prace zostaną rozpoczęte nie później niż w pierwszej połowie tego roku. Uruchomienie produkcji może zająć więcej czasu, niż oczekiwano. Firmy dostarczające sprzęt do produkcji chipów - od Applied Materials i KLA, po ASML - poinformowały swoich klientów, że czas realizacji zamówień może sięgać nawet 18 miesięcy.

Źródło: Nikkei Asia

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Powiązane treści
W 2027 roku rynek pamięci przekroczy 260 mld dolarów
Samsung Electronics i Western Digital wspólnie opracują pamięci masowe nowej generacji
Samsung wprowadza na rynek pamięć GDDR6
Ceny pamięci DRAM czeka dwucyfrowy spadek
SK Hynix zaimplementował akcelerator AI w pamięci GDDR6
Dostawcy układów NAND flash wprowadzą ponad 200-warstwowe chipy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zasilanie
AI napędza wzrost Infineona. Spółka podnosi prognozę przychodów
Elektromechanika
Wojna na Ukrainie zmieniła rynek dronów
Pomiary
Szybszy dostęp do zaawansowanych urządzeń kontrolno-pomiarowych - Farnell dystrybutorem aparatury RIGOL w regionie EMEA
Komponenty
Samsung z rekordowymi wynikami. Pamięci i HBM napędzają wzrost
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Prezentacje firmowe
MVTech - nowy partner dla polskiego przemysłu elektronicznego
Prezentacje firmowe
Mata antystatyczna czy kompletny stół ESD? Montaż końcowy jako główne źródło uszkodzeń ESD

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów