Denso zainwestuje 3,3 mld dolarów w rozwój biznesu chipowego

| Gospodarka Aktualności

Japoński dostawca motoryzacyjny Denso do 2030 roku zainwestuje w półprzewodniki około 500 mld jenów (3,3 mld dolarów), chcąc do 2035 roku potroić skalę swojego biznesu w zakresie chipów, w porównaniu z poziomem obecnym. Denso jest dostawcą grupy Toyota i jednym z największych na świecie producentów części i komponentów samochodowych. W ostatnich latach rozwija działalność w zakresie chipów, w tym poprzez zawieranie umów partnerskich, które zapewniają stabilne zaopatrzenie w materiały niezbędne do rozszerzania produkcji.

Denso zainwestuje 3,3 mld dolarów w rozwój biznesu chipowego

W ubiegłym roku firma ogłosiła, że przejmie udziały w fabryce chipów, którą TSMC wspólnie z Sony buduje w Japonii. Denso chce wykorzystać zwrot w kierunku pojazdów elektrycznych i tak zwanych "samochodów podłączonych do sieci", który zwiększył popyt na półprzewodniki ze strony firm motoryzacyjnych i ich dostawców.

Prezes Denso - Shinnosuke Hayashi - powiedział, że firma zatrudni nowe osoby specjalizujące się w elektryfikacji i oprogramowaniu, a także przeniesie do prac w zakresie elektryfikacji i oprogramowania pracowników ze swoich dojrzałych jednostek biznesowych.

źródło: Reuters