Intel i Siemens będą pracować nad poprawą efektywności energetycznej produkcji

| Gospodarka Aktualności

Firmy Intel i Siemens ogłosiły 4 grudnia zawarcie trzyletniej umowy o współpracy dotyczącej poprawy wydajności i automatyzacji fabryk, ze szczególnym naciskiem na poprawę efektywności energetycznej oraz na zrównoważony rozwój. Siemens nawiązał już podobne partnerstwa z innymi dużymi producentami, w tym z firmą Mercedes-Benz, której pomagał w przejściu na produkcję pojazdów elektrycznych.

Intel i Siemens będą pracować nad poprawą efektywności energetycznej produkcji

Chcąc lepiej konkurować z liderem branży, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), Intel realizuje wartą wiele miliardów transformację swojej działalności produkcyjnej, która obejmuje przejście na najnowocześniejszą technologię chipową znaną jako litografia w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV). Partnerstwo z firmą Siemens pomoże Intelowi efektywniej zarządzać fabrykami.

Energochłonna technologia EUV stanowi centrum zaawansowanej produkcji chipów, które skupia wokół znaczną część całego procesu produkcyjnego. Siemensowi partnerstwo z Intelem pomoże pogłębić wiedzę na temat tego typu produkcji, w której jedna technologia ma kluczowe znaczenie dla procesu. Pomoże także firmie przenieść tę wiedzę do innych branż.

źródło: Reuters

Zobacz również