Druga edycja studiów podyplomowych "Nowa Mobilność" na Politechnice Warszawskiej

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) realizują kolejną edycję studiów podyplomowych "Nowa Mobilność". Inauguracja z udziałem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusza Wieczorka oraz Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztofa Zaremby miała miejsce 20 lutego br.

Posłuchaj
00:00

To unikatowe na polskim rynku połączenie wiedzy akademickiej i doświadczeń praktyków sektora zrównoważonego transportu. Program studiów, zrealizowany w ramach edycji 2023/24, został bardzo wysoko oceniony przez studentów.

Wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju w roku 2024/25, podczas 240 godzin dydaktycznych realizowanych w ramach 30 przedmiotów, poszerzy 40 studentów. Celem jest kształcenie kadr na potrzeby szybko zmieniającego się rynku pracy m.in. w sektorach automotive, transportu i logistyki, badań i rozwoju, energii i paliw, a także infrastruktury i finansowania zielonej transformacji. Wiedza będzie istotna dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, który w Europie obejmuje ponad 6% zatrudnionych, czyli ok. 13,8 mln osób.

Proces dydaktyczny zapewni absolwentom unikalny na polskim rynku pracy, kompleksowy zasób wiedzy związanej z elektromobilnością, rynkiem pojazdów elektrycznych, infrastrukturą ładowania, rozwojem zeroemisyjnych technologii, w tym wodorowych, zrównoważoną mobilnością miejską, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi, oddziałującymi na rynek zrównoważonego transportu.

Studia podyplomowe "Nowa Mobilność" odpowiadają na wiele wyzwań sektora motoryzacyjnego i transportu, także tych, które dotyczą obecności kobiet na rynku pracy. Grupa ta jest w nich niedoreprezentowana, odpowiadając odpowiednio za 20 i 22% zatrudnionych w UE. Stąd program eLiderki, realizowany we współpracy z partnerem studiów OTOMOTO, dzięki któremu studentki otrzymały rabat dotyczący opłaty.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Powiązane treści
Projektowanie systemów ładowania bezprzewodowego robotów mobilnych
Infineon i Semikron Danfoss podpisują umowę na dostawę chipów dla elektromobilności
Rośnie napływ inwestycji związanych z elektromobilnością
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Automatyczna inspekcja optyczna 3D - pierwszy w Polsce nowy system Viscom
Pomiary
KIOXIA i Linus Media Group ustanawiają światowy rekord w obliczeniach liczby Pi
Produkcja elektroniki
Pierwszy 2-nanometrowy układ firmy MediaTek już we wrześniu
Aktualności
Foxconn i Nvidia zbudują centrum danych AI mające moc 100 MW
Pomiary
Firma Anritsu przejęła w całości Dewetron GmbH
Aktualności
Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali rakietę sondażową. Wsparcia udzieliła Grupa Renex
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Foxconn i Nvidia zbudują centrum danych AI mające moc 100 MW
Gospodarka
Studenci Politechniki Poznańskiej zbudowali rakietę sondażową. Wsparcia udzieliła Grupa Renex
Informacje z firm
Nowoczesne i ergonomiczne, nowe stanowisko REECO Eco
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów