SiCrystal zwiększy produkcję płytek SiC

| Gospodarka Aktualności

SiCrystal GmbH, spółka należąca do grupy ROHM, jest jednym ze światowych liderów na rynku płytek półprzewodnikowych z monokrystalicznego węglika krzemu (SiC). Wysoce wyspecjalizowane produkty firmy stanowią podstawę komponentów elektronicznych na całym świecie w elektromobilności, fotowoltaice oraz energetyce wiatrowej. SiCrystal stworzy dodatkową powierzchnię produkcyjną w północno-wschodniej części Norymbergi, naprzeciwko istniejącego zakładu.

SiCrystal zwiększy produkcję płytek SiC

Nowy budynek zaoferuje dodatkowe 6 tys. m² i będzie wyposażony w najnowocześniejszą technologię, by bardziej zoptymalizować produkcję płytek SiC. Bliskie sąsiedztwo istniejącego zakładu zapewni ścisłą integrację procesów produkcyjnych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek 2026 roku. Po zrealizowaniu inwestycji całkowite moce produkcyjne SiCrystal będą w 2027 r. około trzykrotnie wyższe niż w roku 2024.

SiCrystal jest szybko rozwijającym się pracodawcą w regionie i dąży do zwiększenia zatrudnienia o ponad 100 osób do końca roku obrotowego 2027/28. Nowy budynek powstanie we współpracy z generalnym wykonawcą - firmą Systeambau z Hilpoltstein.

Płytki SiC mają kluczowe znaczenie dla produkcji wysokowydajnych komponentów półprzewodnikowych. Stosując SiC, można osiągnąć wyższą wydajność, niższe zużycie energii oraz lepsze parametry pracy w różnych zastosowaniach, np. w pojazdach elektrycznych, w energetyce słonecznej czy wyposażeniu przemysłowym.

źródło: Mexperts AG