Samsung współpracuje z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni

Samsung zawarł porozumienie z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w zakresie rozwoju urządzeń, rozwiązań oraz technologii telekomunikacyjnych. Strony zobowiązały się do wymiany doświadczeń i podejmowania wspólnych inicjatyw badawczo rozwojowych, a także do testowania i opiniowania urządzeń oraz technologii. Dzięki współpracy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni będą mogły lepiej realizować zadania Sił Zbrojnych RP w strefie wirtualnej, która stała się pełnoprawną areną konfliktu oraz obszarem intensywnych działań.

Posłuchaj
00:00

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to specjalistyczny komponent Sił Zbrojnych odpowiedzialny za zapewnienie ochrony państwa przed cyberzagrożeniami. W resorcie obrony narodowej odpowiadają także za kluczowe obszary związane z kryptologią oraz budową, wdrażaniem i eksploatacją systemów IT.

- Wieloletnia historia współpracy Samsunga z administracją publiczną na rzecz cyberbezpieczeństwa wkracza w kolejny, wzmocniony etap. Wierzymy, że współpraca z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni pozwoli nam jeszcze lepiej wykorzystać nasze doświadczenie i technologie na rzecz walki z cyberzagrożeniami i wzmocnić poziom ochrony - mówił Conor Pierce, prezes zarządu Samsung Electronics Polska.

 
Samsung zawarł porozumienie z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni w zakresie rozwoju urządzeń, rozwiązań oraz technologii telekomunikacyjnych

Zawarte porozumienie to kontynuacja działań firmy Samsung Electronics Polska będących efektem jej przystąpienia w 2019 r. do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Program realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji w formule partnerstwa z sektorem prywatnym.

W ramach ponad 20-letniej obecności w Polsce, Samsung angażuje się w liczne obszary życia społecznego. Mając w Polsce największe centrum rozwojowo-badawcze w Europie, tworzy najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące sektora cyberbezpieczeństwa (Samsung KNOX).

Źródło: Samsung Newsroom

Powiązane treści
Cyfryzacja powodem wzrostu nakładów na cyberbezpieczeństwo
RaaS - cyberatak jako usługa
Cyberataki są obecnie skoncentrowane na Europie
Leonardo na czele konsorcjum budującego Centrum Operacyjne Cyberbezpieczeństwa
Chiny opracowują nowy plan dotyczący cyberbezpieczeństwa
Australia przeznaczy 1,2 mld dolarów na cyberbezpieczeństwo sektora prywatnego
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Nowe standardy oświetlenia w Toruniu
Optoelektronika
VIGO Photonics i PCO zawarli strategiczne partnerstwo dla wzmocnienia potencjału polskiej obronności
Komunikacja
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Jest nowy szef Intela
Gospodarka
W Poznaniu powstanie "Fabryka AI"
Gospodarka
HARTING napędza transformację energetyczną – technologie przyszłości na Hannover Messe 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów