Infineon i RT-Labs zintegrowali sześć kluczowych protokołów komunikacji przemysłowej z mikrokontrolerami XMC7000

Deweloperzy systemów automatyki zyskują nowe możliwości dzięki współpracy Infineon Technologies i RT-Labs. Dzięki integracji sześciu popularnych protokołów komunikacyjnych z rodziną mikrokontrolerów XMC7000, inżynierowie zyskują gotowe narzędzie do tworzenia nowoczesnych aplikacji zgodnych z wymaganiami Przemysłu 4.0.

Posłuchaj
00:00

Komunikacja przemysłowa w erze Przemysłu 4.0

W miarę jak cyfrowa transformacja przemysłu nabiera tempa, a założenia Przemysłu 4.0 są coraz szerzej wdrażane, znaczenie protokołów komunikacyjnych w automatyce przemysłowej staje się kluczowe. Aby umożliwić płynną wymianę danych i sterowanie w systemach automatyki, Infineon Technologies, we współpracy z firmą RT-Labs – dostawcą rozwiązań z zakresu komunikacji przemysłowej – zintegrował sześć protokołów opartych na Fieldbus i Ethernet w firmware mikrokontrolera przemysłowego Infineon XMC7000. Oprogramowanie dostępne jest w ramach platformy deweloperskiej ModusToolbox, oferując użytkownikom dostęp do wszystkich najważniejszych protokołów komunikacyjnych w jednym środowisku programistycznym. Dzięki temu możliwe jest szybkie i łatwe wdrożenie wymaganych protokołów na mikrokontrolerze XMC7000, w pełni wykorzystując jego wysoką wydajność w aplikacjach takich jak napędy serwo, moduły wejść/wyjść, ramiona robotyczne, bramki przemysłowe, sterowniki PLC i inne.

Współpraca z silnym partnerem technologicznym

- Mikrokontrolery XMC od lat wspierają zastosowania na halach produkcyjnych. W miarę jak Przemysł 4.0 zyskuje na sile, protokoły komunikacyjne oparte na Fieldbus i Ethernet pozostają kluczowe dla automatyzacji przemysłu - powiedział Panagiotis Venardos, Senior Product Manager Microcontroller w Infineon. - Inwestujemy w coraz wydajniejsze mikrokontrolery oraz rozwiązania z funkcjami komunikacyjnymi, które umożliwiają bezproblemową integrację i komunikację w środowiskach przemysłowych. Nasz partner RT-Labs znacząco wspiera ten proces dzięki sprawdzonym i zoptymalizowanym stosom protokołów Ethernet i Fieldbus.

Z kolei Marcus Ekerhult, CMO RT-Labs, dodaje:

- W RT-Labs wierzymy, że komunikacja przemysłowa powinna być maksymalnie uproszczona. Jako partner premium Infineon, wprowadzamy łączność typu plug-and-play do platformy ModusToolbox. Dzięki obsłudze wiodących protokołów oraz technologii U-Phy, deweloperzy mogą przyspieszyć proces projektowania i szybciej wprowadzać produkty na rynek, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i zgodności z normami. Cieszymy się z tej współpracy i z innowacji, które wspólnie wprowadzimy.

Gotowe do użycia zasoby dla programistów

Protokoły komunikacji przemysłowej to ujednolicone reguły i procedury regulujące wymianę danych między urządzeniami i systemami w środowiskach automatyki przemysłowej. Dzięki współpracy Infineon i RT-Labs, użytkownicy zyskują dostęp do następujących protokołów: PROFINET RT, EtherNet/IP, CANopen, CC-Link, Modbus/TCP oraz EtherCAT Master. Środowisko middleware udostępniane jest w repozytorium GitHub, zapewniając bieżący dostęp do bibliotek i ich aktualizacji. Dodatkowo Infineon oferuje przykłady kodu oraz szczegółową dokumentację, co eliminuje konieczność posiadania zaawansowanej wiedzy specjalistycznej czy angażowania dużych zasobów po stronie klienta.

Źródło: Infineon

Powiązane treści
Infineon nowym liderem rynku mikrokontrolerów
Infineon otrzyma 1 mld EUR wsparcia z EU Chips Act na budowę nowoczesnej fabryki w Dreźnie
Infineon buduje nową fabrykę w Tajlandii
Zdalna ocena funkcji życiowych z użyciem czujników radarowych
Infineon prezentuje najcieńszą na świecie płytkę krzemową
Wykorzystanie półprzewodników o szerokiej przerwie energetycznej do zmniejszenia strat w układach falowników
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
DigiKey sponsoruje KiCad
Aktualności
Nowość na platformie Wamtechnik B2B – ogniwa litowe i baterie alkaliczne już dostępne!
Mikrokontrolery i IoT
MPLAB PICkit Basic – budżetowy debuger od Microchip z możliwościami klasy premium
Komunikacja
Leuze wprowadza nowe skanery laserowe LiDAR do precyzyjnego pomiaru konturów
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Zobacz więcej z tagiem: Mikrokontrolery i IoT
Gospodarka
MPLAB PICkit Basic – budżetowy debuger od Microchip z możliwościami klasy premium
Gospodarka
Kolejny wielki boom technologiczny - robotyka bazująca na AI
Prezentacje firmowe
Bogactwo interfejsów komunikacyjnych PCIe
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów