ARM zapowiada 3 kolejne rdzenie procesorów

Brytyjski ARM Holdings planuje jeszcze w 2010 r. wprowadzić na rynek trzy kolejne rdzenie procesorów z rodziny Cortex. Na licencje rdzeni o nazwach roboczych Eagle, Heron i Merlin czekają już konkretni klienci, a przekazywanie własności intelektualnej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Posłuchaj
00:00

 

Zgodnie z informacjami podanymi przez ARM, rdzenie mają reprezentować różne typy procesorów, Heron układy czasu rzeczywistego, a Merlin typ M przeznaczony do mikrokontrolerów. Eagle jest planowany jako następca wydajnego Corteksa-A9 i, zgodnie z określeniem ARM, jako układ „bardzo zaawansowany technologicznie” będzie stosowany w smartfonach, komputerach mobilnych, telewizji cyfrowej i infrastrukturze komunikacyjnej.

Eagle trafi więc do procesorów aplikacji, których rynek firma szacuje na 3 miliardy sztuk rocznie. Heron znajdzie zastosowanie w motoryzacji w układach sterowania silnikiem, a także w układach baseband i sterownikach dysków twardych (hard disk drive control), których rynek szacowany jest w sumie na 10 miliardów sztuk, podczas gdy Merlin trafi m.in. do sektora przemysłowego i systemów embedded – ARM szacuje ten segment na 16 mld sztuk rocznie.

Powiązane treści
Programowanie mikrokontrolerów z rdzeniem ARM Coretex-M3
Rdzenie Kingfisher i Cygnet to nowe propozycje ARM
ARM i TSMC rozwijają współpracę przy procesie 20nm
Zielone światło od Della i IBM dla serwerów opartych na ARM
GlobalFoundries i ARM przystosowują proces 28-nm do produkcji urządzeń komunikacyjnych
Samsung kupił licencję rdzenia graficznego ARM Mali
ARM wyprzedzi Intela na rynku MID w 2013 r.
ARM ropoczyna współpracę z GlobalFoundries przy procesorach Cortex
ARM rozmawia z GlobalFoundries
ARM wciąż pozostaje liderem cyforwych aplikacji domowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów