Masters - kompetentny dostawca rozwiązań RFID

| Prezentacje firmowe Artykuły

Oferta firmy Masters obejmuje bardzo szeroki asortyment rozwiązań transponderów RFID wykonanych jako karty, etykiety, breloki, pastylki, a także czytników w postaci gotowych urządzeń i modułów OEM. Oferowane rozwiązania RFID mogą pracować w paśmie 125 kHz, 13,56 MHz lub UHF. Firma proponuje klientom także usługi personalizacji rozwiązań RFID, oraz zestawy uruchomieniowe i solidne wsparcie techniczne.

Masters - kompetentny dostawca rozwiązań RFID

W zakresie RFID Masters jest w stanie zaproponować klientom pełną gamę kart ISO7810 oraz tagów wspierających wszystkie najbardziej popularne standardy radiowej identyfikacji, takie jak Unique, Hitag, ISO w przypadku 125 kHz, czy Mifare, I-Code, Tag-It, ISO w przypadku 13,56 MHz, a także inne wersje, w tym dostosowane do specjalnych wymagań klienta.

Oferta transponderów jest bardzo szeroka i obejmuje wiele typów o różnych kształtach dopasowanych do większości przewidywanych i możliwych zastosowań. W zależności od potrzeb można dobrać odpowiedni kształt, wielkość kolor, częstotliwość pracy.

Poza kartami ISO oferta zawiera: etykiety papierowe, etykiety spełniające wymogi ISO 18000-6C (EPC Gen2), naklejki, breloczki, pastylki, dyski, śrubki, opaski na rękę i inne podobne transpondery wykonywane wg życzenia klienta. Dostępne są także karty typu combo pracujące w dwóch pasmach częstotliwości, na przykład 125 kHz + 13,56 MHz, 125 kHz + UHF i UHF+ 13,56 MHz.

Oferowane karty mogą być w pełni dostosowane do wymagań klienta poprzez naniesienie dowolnego nadruku metodą offsetową, termotransferową lub retransferową, za pomocą laserowego grawerowania numerów, poprzez zaprogramowanie danych identyfikacyjnych, a nawet poprzez nadruk hologramu.

Czytniki RFID i gotowe systemy identyfikacji radiowej

Dostępne w firmie czytniki RFID pracują w paśmie 125 kHz, 13,56 MHz i UHF. Mogą występować w postaci modułu OEM lub jako gotowe kompaktowe urządzenie w obudowie z wyświetlaczem i sterowaniem za pomocą interfejsów RS-232, RS-485 oraz USB. Dostępne są urządzenia z wbudowaną anteną oraz wersje z tym elementem dołączanym z zewnątrz.

Czytniki te zapewniają zasięg odczytu od kilku centymetrów do kilku metrów, współpracują z kartami: Mifare, I-Code, Unique i komunikują się w standardach ISO 14443 Typ A i B, ISO 7816, ISO 15693. Dostępne funkcje obejmują m.in. szyfrowanie i autoryzację transmisji, obsługę wielu kart jednocześnie (brak kolizji).

Ich wykorzystanie i integrację ułatwiają dostępne biblioteki API (Application Program Interface) przeznaczone do rozwoju aplikacji pecetowych w systemach Windows, Linux i podobnych. Masters oferuje ponadto gotowe systemy RFID, które przeznaczone są do pracy w urządzeniach rejestracji czasu pracy. Opierają się na kartach zbliżeniowych ISO i wykorzystują komunikację GSM do transmisji zebranych danych.

Jest to bezinwestycyjne, abonamentowe rozwiązanie niewymagające dodatkowego sprzętu lub oprogramowania. Kolejnym systemem są karty przedpłacone z systemem rozliczeń wraz z terminalami obsługującymi karty RFID i internetowym panelem użytkownika pozwalającym na zarządzanie nimi.

Takie produkty kierowane są w stronę systemów biletowych komunikacji miejskiej, sklepików szkolnych itp. Podobną funkcję spełniają karty lojalnościowe i terminale pozwalające na sterowanie punktacją za dokonane zakupy. Urządzenia do ich obsługi zapewniają stały dostęp do transakcji w punktach sprzedaży, dostęp do historii karty, raportowanie i wygodną konfigurację programu on-line.

Elementy półprzewodnikowe RFID

Poza gotowymi transponderami i czytnikami firma Masters proponuje klientom układy scalone przeznaczone do pracy w czytnikach i tagach systemów identyfikacji radiowej. Produkty te wytwarzane są przez STMicroelectronics, NXP i EM Electronics i przeznaczone są do urządzeń specjalizowanych, wersji specjalnych, a także do aplikacji produkowanych w dużych seriach.

Jedną z większych ofert półprzewodników tego typu ma firma STM, wytwarzająca elementy do zastosowań w czytnikach, kartach czy innych tagach RFID w paśmie 13,56 MHz. Wartą zauważenia nowością jest pamięć EEPROM M24LR64-R z podwójnym interfejsem pozwalającym na odczyt i zapis poprzez standardowe łącze I²C oraz bezprzewodowe RFID. W przypadku korzystania z dostępu zbliżeniowego układ może być odłączony od zasilania.

Główne cechy pamięci M24LR64-R to:

  • interfejs I²C,
  • interfejs bezprzewodowy zgodny z: ISO 15693, ISO 18000-3 tryb 1,
  • częstotliwość nośna 13,56 MHz,
  • pojedyncze zasilanie od 1,8 V do 5,5 V,
  • 64-bitowy unikalny identyfikator (UID),
  • 64 kilobitów pamięci EEPROM,
  • więcej niż 1 milion cykli zapisu,
  • wielokrotna ochrona hasłem w trybie RF.

Podobne produkty oferuje firma NXP, która jest światowym liderem systemów RFID i ma szeroką gamę układów scalonych dla tej technologii. Szczególnie znana i popularna jest technologia Mifare, pracująca w paśmie 13,56 MHz. Jako wsparcie do oferowanych układów scalonych dostępne są również zestawy demonstracyjne zawierające sprzęt i oprogramowanie oraz pełną dokumentację wraz z narzędziami projektowymi.

Z kolei firma EM Microelectronics wyspecjalizowała się w projektowaniu i produkcji układów do identyfikatorów i czytników RFID. Jej oferta obejmuje układy pod konkretne rozwiązania (automotive, logistyka, kontrola dostępu itp.), zgodne z normami międzynarodowymi oraz możliwość zaprojektowania pod wymagania klienta.

Dostępne są również zestawy demonstracyjne zawierające sprzęt i oprogramowanie oraz pełną dokumentację wraz z narzędziami projektowymi.

Masters
www.masters.com.pl

Zobacz również