Nie tylko półprzewodniki

Poza półprzewodnikami energoelektronika łączy w całość wiele innych specjalizowanych produktów związanych z odprowadzaniem ciepła, jak radiatory, wentylatory, bloki chłodzące lub systemy chłodzenia wodnego. W grupie tej są także transformatory, filtry i inne części znajdujące się w torze dużej mocy. To również kable i złącza przeznaczone do prądów stałych o dużym natężeniu i pracy w trudnych warunkach środowiskowych, przekaźniki (styczniki) i urządzenia zabezpieczające umożliwiające podłączanie lub odłączanie gałęzi ogniw, liczniki energii/bezpieczniki.

Najważniejsze trendy techniczne
 
Główne trendy technologiczne rynku komponentów dla energoelektroniki to nowe materiały półprzewodnikowe, czyli węglik krzemu i w znacznie mniejszym zakresie azotek galu. Elementy tego typu pozwalają spełnić wiele istotnych wymagań technicznych związanych ze sprawnością konwersji, miniaturyzacją, wysoką obciążalnością prądową i podobnymi parametrami. Ważnym trendem jest też integracja wielu tranzystorów w ramach pojedynczego modułu, co wynika z tego, że większość rozwiązań stopnia mocy opiera się na układach mostkowych, a więc zawierających zazwyczaj 4 lub 6 tranzystorów. Możliwość skorzystania z jednego modułu tworzącego cały stopień mocy zawsze była interesująca w tym obszarze.
Najważniejsze cechy ofert brane pod uwagę przez klientów podczas wyboru podzespołów dla energoelektroniki
 
Zestawienie najważniejszych cech ofert handlowych branych pod uwagę przez klientów z omawianego sektora ma na samej górze parametry techniczne komponentów, a na drugiej pozycji czas dostawy. Cena, która w większości przypadków dla takich zestawień jest zwykle na samej górze, tutaj spadła na trzecią pozycję, co jest bardzo wymowne. Podobnie jest z wieloma innymi kryteriami, jak marka producenta, dostępność certyfikatów, które zazwyczaj lokują się prawie na samym dole, a tym razem mają większe znaczenie.

Ważnym produktem są też specjalizowane sterowniki tranzystorów zapewniające izolację galwaniczną, poziomy napięć wymagane do sterowania bramką i dużą wydajność prądową umożliwiającą sprawną komutację. Są one pomostem między warstwą sygnałową aplikacji (np. mikrokontrolerem) oraz blokiem mocy.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również